Спеціальні потреби

Обама прибув з візитом в Туреччину


Президент США Барак Обама прибув з візитом в Туреччину, де він, як очікується, наголошуватиме на ролі цієї країни як важливого союзника США та великого гравця на європейській арені. Втім на його заклик включити Туреччину до ЄС вже прохолодно відреагували Франція і Туреччина.

Обама прибув до Анкари з Праги, де він брав участь у саміті ЄС-США. Президент США заявляє, що дискусії на празькому саміті показали, що коли Європа та Америка діють спільними зусиллями, то вони можуть дійти згоди не лише в місцевих, але й міжнародних питаннях.

Обама в чеській столиці також закликав лідерів країн світу оприлюднити заяву, в якій би засуджувалося рішення Північної Кореї провести запуск ракети зі супутником зв'язку. Про цей запуск, успіх якого тепер оспорюють кілька країн, стало відомо у неділю після виступу президента Барака Обами у Празі, в якому він закликав міжнародне співтовариство зупинити розповсюдження ядерної зброї.

Коментуючи підсумки зустрічі у Празі Обама сказав, що учасники саміту обговорили питання Афганістану, Ірану, кліматичних змін, енергетичної безпеки, фінансів тощо. Американський лідер наголосив, що ідеї, які об'єднують США і Європу, є набагато суттєвішими ніж ті, які можуть роз'єднати континенти.

Дещо раніше виконуючий обов`язки прем'єр-міністра Чехії Мірек Тополанек, країна якого наразі головує у ЄС, назвав саміт символом нового рівня відносин між Європою і США. А президент Єврокомісії Хосе Мануель Баррозу заявив, що саме завдяки засіданню їм вдалося дійти згоди в багатьох важливих питаннях.

Туреччина – остання зупинка в європейському турне Обами.

XS
SM
MD
LG