Спеціальні потреби

Український уряд рятуватиме банки від банкрутства


Український уряд оголосив у четвер перелік банківських установ, яким надасть допомогу, щоб уникнути процедури банкрутства. Напередодні фахівці Кабміну і НБУ вирішили увійти в капітал семи банків – «Імексбанк», «Хрещатик», «Фінанси і кредит», «Укрпромбанк», «Надра», «Родовід» та «Укргазбанк». Ці банки можуть отримати бюджетні кошти для збільшення капіталу. Про це повідомив виконувач обов'язків міністра фінансів України Ігор Уманський.

Урядовці кажуть, що для здійснення рекапіталізації знадобиться введення в банках тимчасових адміністрацій. У деяких із них вони вже діють. За оцінками фахівців, на порятунок семи банків знадобиться 20 млрд гривень. Програма оздоровлення фінансових установ може діяти щонайменше один рік. Всього в державному бюджеті на пдтримку системи передбачено понад 44 мільярди гривень.

Водночас деякі експерти зауважують, що надання фінансової допомоги може супроводжуватися зловживаннями чиновників і самих банкірів. Вони звертають увагу на відсутність чіткої процедури рефінансування. За неофіційними даними, деякі з власників та менеджерів банківських установ перед введенням тимчасових адміністрацій вимивали з них активи та видавали кредити близьким комерційним структурам. Від урядовців лунали закиди керівництву НБУ в особистій зацікавленості непрозорістю підтримки банків.

Урядовці кажуть, що згідно з затвердженими критеріями, державна допомога необхідна 26 банківським установам. Проте більшість банків погодилися збільшити власний капітал самостійно. Кабмін розглядає процедуру набуття майнових прав на акції установ, яким нададуть підтримку. Очікується, що її розробка та здійснення забере близько місяця. Порятунок від банкрутства системних банків також наблизить уряд до отримання кредиту від Міжнародного валютного фонду.

XS
SM
MD
LG