Спеціальні потреби

ЄС радить Києву не відновлювати віз для європейців


Європейська комісія застерігає офіційний Київ, що повернення віз для громадян Європейського Союзу може призвести до економічних втрат. Ця заява прозвучала як реакція на публічні заклики українських політиків знову запровадити візи для громадян ЄС, зважаючи на відсутність прогресу у справі скасування візового режиму для українських громадян при в’їзді до країн ЄС.

Попри введення режиму спрощеного візового доступу, більшість українців не мають можливості їздити до країн ЄС і отримують відмови в отриманні візи без пояснень. Про ці проблеми говорив навіть Президент Ющенко.

Натомість ЄС звертає увагу на економічний аспект такого кроку: «Це компетенція керівництва України – оцінювати, чи стане повернення візового режиму для громадян ЄС належним відгуком для приваблення туристів з ЄС і збільшення частки України у щорічних витратах громадян ЄС, що сягають 94 млрд євро, на туристичні поїздки за межі Європейського Союзу. Так само слід взяти до уваги, що такий захід може зменшити фінансові потоки в реальну економіку, що могло би відіграти свою роль у час глобальної фінансової та економічної кризи, яка відчутно вдарила по економіці України», – йдеться у коментарі.

За інформацією Представництва Єврокомісії, українці таки мають полегшений доступ до Європи: впродовж минулого року українцям було видано 1 млн 22 тис. шенгенських віз, що на 134% більше порівняно з 2007-им роком, коли було видано 435 тис. шенгенських віз. Крім того, у 2008-му році громадянам України було видано близько 6% або більше ніж 60 тис. довгострокових багаторазових віз (на один-п’ять років). За інформацією Представництва ЄК, рівень відмов у видачі віз знизився до 5% у 2008-му році порівняно з приблизно 10% у 2007-му році.

«Без Угоди про спрощення візового режиму плата за візу для українців складала б 60 євро (як, наприклад, для громадян Білорусі), а не 35 євро. До того ж близько однієї третини усіх громадян, які звертаються за візами, отримують їх безкоштовно. Це значна кількість, особливо якщо взяти до уваги, що близько 50% шенгенських віз видано для туризму, на який не поширюється дія угоди про спрощення візового режиму», – відзначили у Представництві Єврокомісії.

Представники ЄС просять не забувати й іншу статистику – «громадяни України займають третє місце за кількістю нелегальних мігрантів, які потрапляють до Європейського Союзу. Саме тому консульства країн ЄС дуже уважно вивчають візові заяви, зокрема у відношенні мети поїздки та наміру повернутися в Україну», – йдеться у коментарі.

Україна відмінила візи для громадян ЄС, США та Японії у 2005-му році, після Помаранчевої революції.

XS
SM
MD
LG