Спеціальні потреби

Актуально

Світовий банк і МВФ шукають шляхи подолання кризи

Наприкінці тижня представники фінансових кіл з усього світу і неурядових організацій прибудуть до Вашингтона для участі у цьогорічній весняній нараді Світового банку та Міжнародного валютного фонду. Серед тем, що обговорюватимуться, буде те, як найкраще використати трильйон доларів, який минулого місяця лідери Великої двадцятки виділили Міжнародному валютному фонду.

Для організацій з питань розвитку це час для обговорення деяких незакінчених справ, що їх порушила Велика двадцятка. Минулого місяця в Лондоні її лідери обіцяли МВФ трильйон доларів на позики та інші потреби, що мають пом’якшити наслідки глобальної фінансової кризи зокрема в країнах, що розвиваються.

Однак деякі питання залишаються. Активісти кажуть, наприклад, що Велика двадцятка обіцяла сто мільярдів доларів для таких інститутів, як Африканський і Азійський банки розвитку, але не сказано, звідки взяти ці гроші.

Вони також хочуть з’ясувати, як спрацьовуватимуть пропозиції, що їх зробила Велика двадцятка. Однією із них є випуск резервної валюти МВФ на суму 250 мільярдів доларів, відомої як спеціальне право запозичення, тобто SDR, для країн, яким потрібні кошти, щоб пом’якшити наслідки глобального фінансового спаду.

Міжнародний валютний фонд поділив би SDR серед країн, відповідно до частини голосів, які вони мають у цій установі.

Фінансовий координатор з питань розвитку організації міжнародної допомоги з представництвом у Найробі Сорен Амброз каже, що більші індустріальні економіки, які мають більший відсоток голосів у Раді директорів МВФ, отримають більше SDR, ніж бідніші країни:

«Отже SDR – це добрий задум, який повинен бути швидко реалізований. Було б навіть краще, якщо б багаті країни, які отримають більше спеціальних прав запозичення, могли передати ці права країнам, яким вони найбільш потрібні, замість того, щоб використати їх самим».

Велика двадцятка також погодилась продати понад 400 тонн золота з резервів МВФ. Це рішення, як передбачається, повинно принести до одинадцяти мільярдів доларів, частина яких була б призначена на фінансування потреб країн, що розвиваються. Сорен Амброз зазначає:

«Дотепер не створено складних механізмів усередині фонду для заміни золота і отриманих з його продажу грошей для потреб незаможних країн. Тому, як на сьогодні, їм дозволено використати ці кошти лише на цілі, пов’язані з МВФ, скажімо, на оплату працівників МВФ або поповнення рахунків на адміністративні витрати. Це може бути полагоджено на весняних нарадах МВФ».

На вашингтонських нарадах багато активістів руху за розвиток вимагатимуть, щоб Міжнародний валютний фонд і Світовий банк асигнували фонди бідним країнам скоріше у формі грантів, а не позик, які, за їх словами, можуть спричинити другу кризу із заборгованістю в Африці. Нині африканські країни винні донорам приблизно 400 мільйонів доларів, хоча допомога таки зменшила борги кількох найбідніших країн континенту.

Активісти також заохочують Міжнародний валютний фонд і Світовий банк, щоб вони не пов’язували надання нових коштів з обмежувальними заходами, які звичайно вимагається від позичальників. Це переважно скорочення громадських витрат і збільшення процентних ставок. Вони кажуть, що ці заходи, за всіма ознаками, довели б до скорочення соціальних послуг для бідних прошарків населення і поглиблення рецесії. Замість того вони радять втримати, або навіть і збільшити, соціальні витрати, зокрема у таких сферах, як освіта і охорона здоров’я.

Всі новини дня

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Посадовці Адміністрації Трампа помстилися Євгену Віндману – звіт Офісу генінспектора Пентагону

Архів від 19 листопада 2019 року, помічник Ради національної безпеки підполковник Олександр Віндман (ліворуч) зі своїм братом-близнюком, підполковником армії Євгенієм Віндманом, після свідчення перед комітетом з розвідки Палати представників.

У середу, 18 травня, Офіс генерального інспектора Пентагону оприлюднив звіт, в якому дійшов висновку, що Євген Віндман, брат полковника армії у відставці Александра Віндмана, ключового свідка у першому процесі щодо імпічменту екс-президента Трампа, ймовірно, зазнав помсти з боку чиновників тодішнього президента.

«Перебуваючи на службі в РНБ, скаржник зробив захищені повідомлення, стверджуючи, що колишній Президент Трамп порушив закони США, коли президент Трамп звернувся до іноземного уряду розслідувати звинувачення проти колишнього віце-президента і кандидата в президенти від Демократичної партії Джозефа Р. Байдена-молодший, його політичний опонент», - йдеться у повідомленні.

Це вказує на те, що саме Євген Віндман був тим викривачем, який написав анонімну скаргу на телефонну розмову екс-президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського, де висловив стурбованість, що американський президент намагався використати допомогу іноземного лідера для власних цілей у передвиборчій кампанії, що пізніше стало підставою для процесу імпічменту проти колишнього президента США. Згодом Трамп багато критикував викривача й закликав до розкриття його особистості.

«Ми провели це розслідування у відповідь на скаргу, подану на гарячу лінію Міністерства оборони 18 серпня, 2020 року, стверджуючи, що різні посадовці адміністрації, включаючи колишнього президента Дональда Дж. Трампа, вчинив дії проти підполковника Євгена Віндмана (заявника), армії США, коли він працював у Раді національної безпеки (РНБ) у Вашингтоні, округ Колумбія, в помсту за захищені комунікації», - йдеться у звіті.

Скаржник стверджував, йдеться у звіті, що посадові особи, помстилися також й через його зв’язок із братом-близнюком та його захищене спілкування із членами Конгресу.

Його брат, Александр Віндман, що має українське коріння, був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента Дональда Трампа. На слуханнях у Конгресі він визнав, що двічі засвідчував стурбованість стосовно кроків адміністрації Трампа стосовно України. Зокрема, після зустрічі представників української влади з Джоном Болтоном (тоді радник президента з питань національної безпеки) та після телефонної розмови між президентами США та України.

У 44-сторінковому звіті слідчий орган дійшов висновку, що на основі «переваги доказів», «більш ймовірно», що Євген Віндман зазнав помсти, але він не містить рекомендацій щодо потенційних наслідків для посадовців, які вже покинули Білий дім.

Як повідомляв раніше Голос Америки, підполковник Сухопутних військ США у відставці, колишній представник Ради з національної безпеки при президенті США Александр Віндман подав судовий позов до особистого адвоката екс-президента Трампа - Руді Джуліані та Трампа-молодшого, звинувативши їх та інших представників попередньої адміністрації Білого дому у змові із метою залякування.

Улітку 2020 Віндман заявив, що залишає службу у Збройних силах США. Його адвокат тоді сказав, що Віндман став жертвою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень у процесі імпічменту.

Після слухань в Конгресі син президента США Дональд Трамп-молодший твітив: "Якби не фантастичні розслідувальні навички [лідера конгресового розслідування щодо імпічменту у Палаті представників, конгресмена Адама Шиффа - ред.], Дональду Трампу було би складніше знайти, кого необхідно звільнити. Дякую, Адаме!"

Дивіться також: Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи було висловлено побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на Молдову. Колишній міністр оборони республіки Віталій Марінуца вважає, що російська загроза для Молдови є реальною. Про це він розповів Олександру Яневському.

Більше

XS
SM
MD
LG