Спеціальні потреби

Фідель Кастро спростовує заяви свого брата


Колишній президент Куби Фідель Кастро каже, що Президент США Барак Обама «неправильно зрозумів» заяви зроблені його молодшим братом, Раулем, щодо можливого потепління у відносинах між обома країнами.

У розміщеному у вівторок на урядовій веб-сторінці повідомленні старший Кастро пише, що пропозиція Президента Рауля Кастро провести переговори з новою адміністрацією США була виявом мужності і «впевненості у принципах революції», внаслідок якої було встановлено комуністичну владу на Кубі у 1959-му році.

У промові виголошеній минулого тижня у Венесуелі на саміті лівих лідерів Латинської Америки, Кастро висловив готовність Гавани обговорювати будь-які питання з Вашингтоном, включно із правами людини та долею політичних в’язнів. Він зробив таку заяву у відповідь на рішення Обами пом’якшити обмеження кубинських американців на подорожування і грошові перекази на Кубу.

Обама привітав заяву Рауля Кастро у неділю після завершення саміту країн Америки в Трінадад і Тобаго. Проте він закликав Кастро вдатися до додаткових кроків, в тому числі звільнити політичних в’язнів.

У своєму есе Фідель Кастро також відкинув ті пропозиції, кажучи, що саме Сполучені Штати, а не Куба, повинні піти на поступки.

США утримують торговельне ембарго проти Куби від 1961-го року.

XS
SM
MD
LG