Спеціальні потреби

Світ занепокоєний спалахами свинячого грипу


Від Канади до Нової Зеландії надходять повідомлення про нові випадки захворювання на свинячий грип. Уряди багатьох країн світу вдаються до заходів, щоб уникнути пандемії та глобальної істерії щодо поширення цього вірусу.

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала вірус свинячого грипу загрозою для здоров’я, яка викликає міжнародне занепокоєння з приводу можливості виникнення пандемії. Міжнародний Червоний Хрест заявив, що погоджується з оцінкою, яку оприлюднила ВООЗ і сказав, що використовуватиме усі ресурси для припинення загрози.

Тим часом представники органів охорони здоров’я у Мексиці, де спалахнула хвороба, кажуть, що від неї вже померли 103 особи і понад 1600 інфіковані.

У понеділок Європейська комісія закликала до екстрених нарад міністрів охорони здоров’я ЄС для обговорення можливої загрози спалаху епідемії свинячого грипу. А комісар ЄС з питань здоров’я рекомендував уникання подорожей до районів спалаху хвороби.

Про перший випадок свинячого грипу повідомила Іспанія, а в азійських країнах почали перевіряти пасажирів авіатранспорту.

Втім, голова американського Міністерства з питань внутрішньої безпеки Дженет Наполітано оголосила стан підвищеної медичної готовності, кажучи, що це дозволить органам влади призначити федеральні кошти і дати доступ до запасів антивірусних медикаментів. Вона також сказала, що органи влади перевірятимуть осіб, які прибувають з районів поширення хвороби.

Виконувач обов’язків директора Центрів контролю із запобігання хворобам повідомив, що дотепер у США зареєстровано 20 випадків захворювання на свинячий грип у п’яти різних штатах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG