Спеціальні потреби

Україну відвідав перший заступник держсекретаря США


В Україні з офіційним візитом перебуває перший заступник держсекретаря Сполучених Штатів Америки Джеймс Стайнберг.

Це візит найвищого рівня від чиновників нової Адміністрації Білого дому в Україну. Пан Стайнберг вже зустрівся з Президентом Віктором Ющенком, який представив йому своє бачення внутрішньої ситуації в Україні та говорив про «чутливі» питання зовнішньої політики.

Як повідомляє прес-служба президента, перший заступник Держсекретаря США передав Ющенку вітання від Гілларі Клінтон та заявив:

«Наші спільні цінності та спільні прагнення створюють міцну основу для наших відносин».

Він також відзначив відчутні демократичні зміни, які демонструє Україна. В планах пана Стайнберга зустрічі з першими особами держави. Окрім Віктора Ющенка він має намір зустрітися з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, спікером Володимиром Литвином та представниками опозиції, зокрема, очільниками Партії Регіонів.

Заступник Держсекретаря в інтерв’ю українським журналістам заявив, що метою його приїзду є в першу чергу спроба сформулювати відповіді щодо найгостріших викликів:

«Ми знаємо, що Україна, як і весь світ, повинна дати раду серйозним проблемам, що викликані світовою економічною кризою. І дуже важливо для всіх нас налагодити спільну працю, аби ефективно поратися з проблемами. Я старатимусь передати твердий намір США продовжувати підтримувати розвиток демократії в Україні, продовжувати підтримувати безпеку Україні в цьому важливому регіоні світу», – зазначив Стайнберг.

Серед інших тем – перспектива співпраці України з МВФ та НАТО

«Я також би хотів поговорити з вашими лідерами про те, як Україна працює над виконанням щорічної національної програми НАТО. Маю намір довідатися, як можна допомогти, аби підтримувати відповідний темп цієї програми», – зазначив він.

Цікаво, що окремо перший заступник Держсекретаря США наголосив на намірах своєї країни оптимізувати стосунки з Росією:

«З українською владою ще хочу обговорити, як ми – США – збираємося рухатися в напрямку покращення своїх відносин з Росією і при цьому надавати такої самої важливості відносинам з Україною. Усі вважають, що добрі відносини між США та Росією будуть позитивним фактором для України та для інших країн цього регіону».

Відео

Відео затримання Навального. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00
XS
SM
MD
LG