Спеціальні потреби

Республіканці звинувачують Спектера у політичній зраді
Сенатор із майже 30-річним стажем Арлен Спектер вирішив, що більше не погоджується з політикою республіканців. Його перехід до лав демократів наблизив їх до 60 голосів необхідних аби мати абсолютну більшість у Сенаті країни. Втім для Республіканської партії такий крок сенатора став політичним землетрусом.

Спектер говорить, що залишив Республіканську партію через консервативних виборців у його рідному штаті Пенсильванія. Сенатор не приховує, що боїться програти попередні вибори кандидата від республіканців, участь у яких, як правило, беруть запеклі та консервативні прихильники партії. Спектер розлютив останніх, коли підтримав план виходу з економічної кризи Президента Барака Обами і не мав шансів на перемогу.

Арлен Спектер зазначив: «Я у Сенаті 29 років і не готовий аби мою подальшу долю вирішувала група консервативних учасників попередніх виборів у Пенсильванії».

Шоковані республіканці звинуватили Спектера у політичній зраді заради власних інтересів. Спектер завжди був поміркованим республіканцем, хоча часто вів палкі політичні баталії з демократами і голосував переважно з республіканцями. Однак сенатор з Пенсильванії завжди стояв на стороні демократів коли мова йшла про право на аборти та дослідження стовбурових клітин.

У разі якщо в штаті Мінесота, де з листопада минулого року триває судова тяганина щодо результатів виборів у Сенат, переможе демократ Ал Френкен, а виглядає що так і станеться, то демократи отримають 60 голосів у Сенаті. Це позбавить республіканців можливості блокувати рішення з якими вони не погоджуються ізробить їх статистами без політичного впливу. Однак Спектер попередив, що його перехід не означатиме автоматичний голос за демократів:

«Я хочу підкреслити, що не змінюватиму свою незалежність, чи мій власний підхід до певних проблем. І не буду автоматичним шістдесятим голосом».

Демократи тепло привітали нового члена партії у Сенаті. Президент та віце-президент негайно запросили Спектера до Білого дому. Барак Обама пообіцяв підтримати Арлена Спектера під час попередніх виборів кандидата від демократів на крісло сенатора від Пенсильванії наступного року.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG