Актуально
США розширюють волонтерські проекти
У США організовують волонтерів для роботи у місцевих громадах. Ці програми стають у нагоді випускникам вищих навчальних закладів, яким в умовах економічної кризи важко працевлаштуватися.
Днями президент Обама підписав законопроект про розширення діяльності федерального агентства Амерікор, завдання якого сприяти розвитку громадянського суспільства. Агентство працює на базі трьох програм. Про одну з них добре знають у світі і в Україні - це Корпус Миру. Інші програми є більш внутрішнього характеру, однак їх місія не менш важлива - організувати волонтерів для роботи у місцевих громадах. Ці програми стають у нагоді випускникам вищих навчальних закладів, яким в умовах економічної кризи важко працевлаштуватися.
22-річна Мішель Сандон працює волонтером у проекті Національного корпусу громадянського суспільства, що є частиною урядового агентства, відомого як Амерікор.
«Я ретельно вивчала програми Амерікору, тому що я дійсно хочу працювати для громади. Ця програма зацікавила мене найбільше. Тебе забезпечують житлом і харчуванням, тобто самим необхідним, а ще дають невелику стипендію і можна подорожувати», - говорить вона.
У квітні Мішель разом з іншими активістами організації працювала в Балтиморі – розбираючи завали дерев. Відтак їх можливо закинуть на інші проекти, - говорить Джанет Боєр – керівниця відділу зв’язків з громадськістю.
«Вони виконують різноманітні роботи – від спорудження дерев’яних будиночків у Західній Вірджинії - наша команда працює там уже два роки - до заповнення анкет про податки. Або ж вони викорчовують бур’ян».
Волонтери програми також працюють з молоддю, будують хати, гасять лісові пожежі, надають допомогу жертвам стихійних лих. У 2005 році, коли Новий Орлеан затопило внаслідок урагану Катріна, члени організації кілька тижнів перебували в районі.
Волонтери організації проходять орієнтацію у групах з 8-10 чоловік. Протягом перших 10 місяців працюють лише зі своєю командою. Лідер команди Кейті Ламарка тут уже вдруге:
«Ми багато жартуємо і ознайомлюємося з містами в яких перебуваємо, пізнаємо ближче людей, з якими ми проводимо 24 години на добу».
Програма Національний корпус громадянського суспільства існує уже 15 років. Вона була створена за зразком Цивільного корпусу захисту природи.
Проект ініціював Франклін Рузвельт у 1933 році з метою забезпечити американців зайнятістю в роки економічної кризи.
Нині програма забезпечує роботою молодих людей у час, коли рівень безробіття в країні високий -- понад 8 відсотків. Зарплата у волонтерів невелика, але є медичне страхування. Тому кількість охочих цього року значно зросла. Говорить керівник відділу зв’язків з громадськістю Джанет Боєр:
Як уважає Джанет Боєр, економічна криза є однією з причин, чому збільшується потік бажаючих тут працювати і зокрема серед випускників вищих учбових закладів. Водночас, каже вона, теперішня молодь прагне, перед тим як розпочати кар’єру, зробити щось корисне для громади.
Арон Віллері керувався саме цим. Він пояснив, що планував працювати тут останній рік навчання у коледжі, щоб мати рік стажу перед тим, як шукати фактичну роботу.
Арон уже розмірковує над тим, щоб продовжити контракт на наступний рік. Як показує досвід, чотири з десяти волонтерів повертаються, або записуються в інші програми, наприлад, в Корпус миру.
Всі новини дня
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
- Голос Америки
США не бачать ознак того, що Росія планує застосувати ядерну зброю - Карін Жан-П'єр

США не бачать ані причин для зміни власної стратегічної ядерної позиції, ані ознак того, що Росія планує застосувати ядерну зброю. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу в понеділок, 27 березня.
Відповідаючи на запитання журналістів, якою буде реакція адміністрації президента США Джо Байдена на заяву президента Росії про намір розмістити російську тактичну ядерну зброю в Білорусі, Карін Жан-П'єр відповіла: "Ми плануємо продовжувати стежити за наслідками. Ми не бачимо ані причин для коригування нашої власної стратегічної ядерної позиції, ані ознак того, що Росія має намір застосувати ядерну зброю. Ми, як і раніше, віддані колективному захисту НАТО, але не бачимо причин прямо зараз змінювати чи коригувати нашу позицію."
Раніше у понеділок координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі також заявив, що Вашингтон не бачить ознак переміщень тактичної ядерної зброї РФ чи готовності використати ядерну зброю або зброю масового ураження в Україні.
Як повідомляв Голос Америки, експерти звертають увагу, що слова Путіна про намір Росії розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі пролунали через 4 дні після спільної заяви із лідером Китаю Сі Цзіньпіном про недопустимість розміщення ядерної зброї на території третіх країн.
Форум