Спеціальні потреби

Актуально

Американські банки потребують 75 мільярдів доларів допомоги

Тримісячне дослідження стану 19 фінансових інституцій США підтвердило попередні заяви, що десять американських банків потребують додаткової допомоги на суму 75 мільярдів доларів, аби пережити економічну рецесію. Серед них – Банк Америки, який потребує 34 мільярди, для Велс Фарґо знадобиться понад 13 мільярдів, і п’ять з половиною мільярдів – для корпорації Ситі Груп.

Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер каже, що ці тести усунуть незрозумілий стан в якому перебуває фінансова система, сприятимуть спроможності банків видавати кредити і допоможуть змінити державні інвестиції у банки приватними капіталовкладеннями.

Стрес-тести визначали, як сильно вплинула економічна рецесія, збільшення безробіття та послаблення ринку нерухомості на провідні банки. Результати, на думку деяких аналітиків, свідчать, що фінансова система Сполучених Штатів, як і економіка загалом, демонструють ознаки покращення.

Брокер Стюарт Плесер каже, що повідомлення про те, що банки зможуть пережити економічний тиск, під яким вони опинилися, збільшило довіру інвесторів і, можливо, навіть довіру громадськості.

Інші експерти ставлять під сумнів глибину тесту, і наполягають, що багато банків все ще залишаються уразливими до економічних негараздів. Втім, за словами міністра фінансів, перевірка показала, що не всі американські банки слабкі:

«Це лише початок, і ми працюємо над тим, щоб наша фінансова система стала сильнішою і змогла забезпечити кредити, необхідні для відновлення економіки».

Аналітики застерігають, що деяким банкам може бути складно знайти необхідні кошти. Втім лише оприлюднення звіту призвело до стрибку цін на фондовому ринку і додало оптимізму інвесторам на Волл-стріт.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG