Спеціальні потреби

Україна просить світ активніше боротися з піратами


Знесилена у боротьбі з морським піратством, Україна посилає світові сигнал SOS. Президент Віктор Ющенко звернувся до міжнародних організацій – ООН, Євросоюзу та НАТО, закликавши світову спільноту посилити безпеку судноплавства.

Як зазначає у своєму зверненні глава держави, останнім часом почастішали випадки захоплення піратами мирних суден під прапорами різних країн та взяття в заручники членів екіпажу. Як нагадує Ющенко, впродовж останніх п’яти років громадяни України ставали заручниками піратів у складі 15 суден; на сьогоднішній день бранцями корсарів залишаються 34 українці.

За словами президента, географія морського піратства суттєво розширилась. Загрожуючи судноплавству та міжнародній торгівлі, явище перетворилося на високоприбутковий кримінальний бізнес.

При цьому, – наголошує Президент України, – створена міжнародна система контрзаходів – малоефективна. А відтак, – мовиться у зверненні, – Україна «закликає всі суб'єкти міжнародних відносин суттєво активізувати зусилля й реальні спільні дії для боротьби з піратством на морі».

На думку Ющенка, на порядку денному нагально постало питання про створення міжнародною спільнотою коридорів безпеки для захисту від піратів та відкриття додаткових регіональних координаційних центрів безпеки мореплавства. Серед інших пропозицій українського президента – надати право військовим кораблям іноземних держав переслідувати морських піратів у територіальних водах, а також забезпечувати торговельні судна, у разі проходження ними небезпечних морських маршрутів, озброєною охороною.

«Україна готова брати активну участь у цих процесах, зокрема, приєднатися до військово-морської операції Євросоюзу у боротьбі з піратством «Атланта», – наголосив у своєму зверненні глава держави.

Як відомо, 7 травня черговою здобиччю сомалійських піратів стало вантажне судно «Marathon», до екіпажу якого входить восьмеро громадян України. Досі в полоні сомалійських розбійників залишається й судно «Аріана» з 24 українськими моряками на борту. Цей корабель був захоплений 2 травня неподалік Сейшельських островів. Ще раніше цього року зі шпальт ЗМІ не сходила епопея українського судна «Фаїна», екіпаж якого пробув у піратському полоні більше чотирьох місяців і був звільнений 5 лютого, після того як пірати отримали викуп у понад три мільйони доларів.

XS
SM
MD
LG