Спеціальні потреби

Актуально

Президент Латвії про переваги членства в ЄС і НАТО
повне інтерв`ю англійською дивіться внизу


Перебуваючи у Вашингтоні, Президент Латвії Валдіс Затлерс відзначив позитивні сторони членства його країни у Європейському Союзі та НАТО і наголосив, що Латвія та інші балтійські держави готові поділитись своїм досвідом інтеграції із східноєвропейськими країнами, зокрема Україною та Грузією.

Валдіс Затлерс висловив переконання у тому, що і НАТО, і Європейський Союз будуть у майбутньому розширюватись на схід. За його словами, вступ Латвії до Європейського Союзу та НАТО значно покращив безпеку в його країні, та позитивно вплинув на життя кожного окремого громадянина:

«Сьогодні ми справді почуваємось найбільш безпечно за всю 90-річну історію існування Латвійської держави. І ми готові поділитись нашим досвідом інтеграції. Європейський Союз буде розширюватись у майбутньому, і НАТО буде розширюватись у майбутньому. Бо таке розширення створює більш стабільний світ, більш стабільну і безпечну Європу, як також рівні можливості для розвитку ринкової економіки».

На запитання про негативне ставлення Росії до можливого членства України та Грузії в НАТО та ЄС Президент Латвії відзначив, що членство в альянсі значно покращило взаємини його країни з Росією:

«Наш досвід показує, що до вступу у НАТО Росія висловлювала своє обурення нашим прагненням до євроатлантичної інтеграції. Але коли ми стали членами НАТО, наші двосторонні взаємини стали покращуватись і вони покращуються щороку. Тому членство в альянсі створює набагато кращу атмосферу у взаєминах з Росією.

Усі ці можливі моменти політичної чи економічної дестабілізації у будь-якій країні на кордоні з Росією є небезпечними, і ми повинні уникати їх у майбутньому. Ми повинні створити справді європейську атмосферу. Бо Росія завжди відіграватиме свою роль, це потужна держава, але набагато легше мати справу з Росією, коли ви є частиною Європи, частиною НАТО і досвід балтійських країн є цьому прикладом».


повне інтерв`ю англійською

частина першачастина друга

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG