Спеціальні потреби

У Каліфорнію повертається золота лихоманка

Майже 150 років пройшло з часів золотої лихоманки у Каліфорнії. Втім сьогоднішня економічна криза штовхає багатьох людей спробувати себе у бізнесі видобутку золота. Щоправда не всі новачки мають успіх, багато з них каже, що насправді цей бізнес – важка та наполеглива праця, а результат не завжди гарантований. Все ж два чоловіки з Каліфорнії вирішили зробити пошуки золота своєю новою професією.

Шукач золота у повіті Ельдорадо, що у Каліфорнії, Тод Осборн радіє кожній краплині дощу. Він певний, що знайде цього разу справжній самородок, зазначаючи, що працювати після опадів набагато простіше, ніж рити у сухому ґрунті.

«Десь тут у цій породі має бути справжній самородок.
Коли іде дощ – найкращий час копати. Ґрунт розм’якає, рити набагато легше».

У минулому Осборн мав фірму по вирубці дерев, але через економічний спад мав закрити бізнес.

«Роботи стало менше. Клієнти відмінювали замовлення, тому що втратили кошти, коли рухнув фондовий ринок».

Його партнер Адам Шиффнер щойно повернувся з війни в Іраку. Він каже, що ситуація на ринку праці зараз складна, важко знайти роботу.

Кілька місяців тому Адам та Тод почали працювати разом. Вони не лише шукають золото, але й виготовляють та продають професійне обладнання для видобутку. І вони не єдині, хто приєднався до так званої сучасної золотої лихоманки. За даними Американської асоціації шукачів золота, за останні два роки кількість новачків у цьому бізнесі виросла на три тисячі. Власник крамниці товарів для дому та ремонту Альберт Фосел каже, що причина – глобальна рецесія:

Його крамниця – одна з найстаріших на захід від Міссісіпі. Його пращури відкрили магазин під час Каліфорнійської золотої лихоманки у 1849 році. Сьогодні тут продається повний асортимент знаряддя для видобутку золота, втім найбільшою популярністю користується посібник «Де шукати золото»:

«Книга продається швидше, ніж ми встигаємо поповнити полиці. Кожного разу ми маємо збільшувати заказ», - говорить Фосел.

Одна з причин ажіотажу – сьогоднішня ціна на золото. У березні вона досягла історично рекордної позначки – понад тисячу доларів за унцію. Крім того, сьогоднішні шукачі золота завдяки інтернету мають доступ до покупців по всьому світі. Втім, ветеран бізнесу Родні Бленд не рекомендує новачкам розраховувати на швидке та легке збагачення:

«Цей бізнес – каже Родні – передусім важка праця, та ще і вдача. Існують легші способи заробити гроші, ніж видобуток золота».

Втім, багато шукачів кажуть, що шанс отримати за день тисячі доларів – вартий тяжкої праці та вичікування.
Говорить інший шукач золота Адам Шиффнер:

«Ви знаєте, важко з чимось порівняти відчуття, коли ти відкриваєш тріщину у породі, а там пів-унції золотого самородку».

Експерти кажуть, що під час Каліфорнійської золотої лихоманки було видобуто лише десять відсотків запасів дорогоцінного металу. А це надихає таких оптимістів, як Тод та Адам.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG