Спеціальні потреби

Сенат захищає позичальників від несумлінних кредиторів

У вівторок абсолютною більшістю голосів Сенат проголосував за закон, який захищає споживачів від несумлінних компаній, що випускають кредитні картки. Три чверті американців мають борги на кредитних картках, при чому середній борг американської родини кредитним компаніям становить п’ять тисяч сімсот доларів. Новий закон допоможе боржникам. Але, попереджують банкіри, покарає тих американців, які дисципліновано виплачують позики.

Єдність сенаторів у голосуванні віддзеркалила невдоволення американців свавіллям компаній, що випускають кредитні картки.

Одного дня Берніс Елстон довідалася, що борг на її кредитній картці виріс з 1,99% до 23%. Ось що їй сказали, коли вона подзвонила до компанії-кредитора:

«Ми можемо робити, що хочемо. Ми можемо запроваджувати будь-які зміни. І якщо вам, міссіс Елстон, це не подобається, закривайте свій рахунок».

Скоро компанії, що надають кредитні картки, не зможуть більше цього робити. Новий закон вимагатиме від них за 45 днів, перед тим, як підвищити відсотки, поясненити та попередити клієнта. Розмір та умови накладення штрафу за невчасну сплату відсотків обмежуються. А також встановлюються обмеження на видачу кредитних карток особам, молодшим за 21 рік. Це має допомогти американцям в умовах фінансової кризи. Втім, банкіри попереджують, що, оскільки боржники будуть платити менше, удар по гаманцю відчують дисципліновані клієнти.

Представник Асоціації американських банкірів Нісса Фіддіс зазначає: «Люди, які беруть ризиковані позики, платять більше, так само як водії, які необережно поводяться на дорозі, мають дорожчу страховку. А тепер вартість ризику розподілиться на всіх».

Банкіри попереджають, що відсотки за кредити можуть зрости. Тож кожен буде платити трохи більше. Захисники прав споживачів кажуть, що цей процес вже почався.


XS
SM
MD
LG