Спеціальні потреби

Юрій Луценко повернувся у своє старе крісло


Головний міліціонер України знову на посту. Юрій Луценко повернувся в крісло міністра внутрішніх справ. При цьому він стверджує, що не був відсторонений від виконання обов`язків, а лише перебував у відпустці.

«Сьогодні я виходжу з відпустки і приступаю до обов`язків міністра внутрішніх справ України», – сказав Луценко журналістам після засідання Кабінету Міністрів у середу. Як він повідомив, таке рішення Уряд прийняв, заслухавши результати службового розслідування інциденту у франкфуртському аеропорту.

Розслідування, за словами міністра, встановило «відсутність кримінального провадження щодо мене з німецької сторони, відсутність будь-яких доказів про алкогольне сп`яніння, а також наявність виграшного для мене рішення берлінського суду стосовно газети Bild». Як додав Луценко, усі ці обставини були враховані, а тому від сьогоднішнього дня він повертається до виконання службових обов`язків.

Міністр повідомив також, що на засідання в Кабмін прийшов на особисте запрошення прем`єра Тимошенко, яка й попросила його перервати відпустку.

Як виглядає, з точки зору Уряду, франкфуртський інцидент вичерпано. Однак опозиція дотримується іншої думки. У четвер до Німеччини вирушить голова парламентської спецкомісії «регіонал» Нестор Шуфрич, аби особисто з`ясувати обставини скандалу. Про це повідомила в середу заступник лідера фракції Партії регіонів Ганна Герман. Вона також висловила обурення з приводу того, що Луценко повернувся до виконання обов`язків міністра, не дочекавшись звіту парламентської слідчої комісії.

Як припустила Герман, «Кабінету Міністрів треба якнайшвидше відбілити скомпрометованого міністра, аби тримати його на гачку на наступні президентські вибори».

А тим часом газета Bild відмовилась публікувати спростування власної статті про дебош українського урядовця в німецькому аеропорту. Про свою відмову видання заявило всупереч вимозі Берлінського земельного суду надрукувати таке спростування. Втім, судова поправка стосується лише одного рядка статті – де йдеться про те, що син Луценка перебував у стані алкогольного сп`яніння. Як пояснила секретар берлінського суду, решта повідомлень газети – про бійку з поліцейськими, непристойну поведінку та грубі висловлювання на адресу службових осіб – судом спростовані не були.

Нагадаємо: 6 травня таблоїд Bild повідомив про затриманих 4 травня німецькою поліцією міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка та його сина Олександра, які буцімто зчинили п`яний дебош у франкфуртському аеропорту. 12 травня Луценко заявив, що це наклеп, однак він подає у відставку заради того, аби не дестабілізувати ситуацію в Міністерстві внутрішніх справ.

Син міністра, своєю чергою, подав позов на тижневик Bild, вимагаючи спростування стосовно того, що він був п`яний.

XS
SM
MD
LG