Спеціальні потреби

Мусульмани США стежать за візитом Обами на Близький Схід


Під час відвідин Єгипту у четвер президент США Барак Обама має виголосити довго очікувану промову до мусульманського світу. На погляд експертів його виступ буде нагодою визначити новий курс в американській закордонній політиці. У Сполучених Штатах мусульмани та вихідці з арабських країн надіються, що промова президента Обами знаменуватиме початок процесу для встановлення тривалого миру на Близькому Сході.

Приблизно триста тисяч американців арабського походження живуть в південно-східній частині штату Мічиган. У Дірборні, передмісті Детройта, вони становлять третину населення.

Фей Саад працює в Арабо-Американському національному музеї в Дірборні. Вона називає місто «Малий Бейрут».

У дві тисячі шостому році ізраїльська бомба знищила дім її родини в Бейруті, вбивши її бабусю і тітку. Вона сподівається, що Президент Обама відновить – як вона каже – елемент справедливості в відносинах Америки з палестинцями та Ліваном:

«Американські бомби вбили мою бабусю. Це були бомби американського виробництва. І якщо Америка далі буде давати Ізраїлеві наші бомби і наші боєприпаси, щоб він руйнував арабські країни, то це просто несправедливо.»

Американці арабського походження живуть у різних регіонах США.

Халед Соліман - працівник міського управління Лос-Анджелеса:

«Я сподіваюся, що у Каїрі президент Обама виголосить промову, яка дасть надію, і покаже, що Сполучені Штати щирі у своїх стосунках з мусульманським світом і хочуть змінити свій імідж останніх восьми років. І очевидно після його слів повинні наступити дії.»

Експерт з питань Близького Сходу Уан Кол вважає, що вже за кілька місяців стане зрозуміліше, чи є перспектива поліпшення стосунків між Ізраїлем і палестинцями, а разом з тим, між Америкою та мусульманським світом:

«У січні будуть вибори на палестинських територіях і є можливість, що палестинці оберуть уряд, з яким можна буде вести переговори. Отож, перед президентом Обамою є виклики, але це не є нездоланні виклики».

Багато людей в арабській і мусульманській громадах в Америці відчувають близькість до Обами як сина мусульманина з Африки, і як людини, яка деякий час жила в Індонезії, країні з найбільшим у світі мусульманським населенням.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG