Спеціальні потреби

ООН: У світі знизилося виробництво важких наркотиків


Центр ООН спостереження за злочинністю та наркоторгівлею повідомляє, що світове виробництво важких наркотиків, як героїну і кокаїну, протягом останніх кількох років – знизилось. При цьому, виробництво і вживання синтетичних наркотичних речовин зростає, особливо в країнах, що стрімко розвиваються. Щорічний звіт ООН з цієї проблеми закликає уряди країн тісніше співпрацювати у боротьбі з каналами наркоторгівлі і ставитись до залежних від наркотиків як до хворих людей, а не як до злочинців.

У звіті ООН відзначається зменшення виробництва і торгівлі у світі кокаїну і героїну. Вирощування опійного маку в Афганістані, де виробляється 93% усього світового опіуму, лише в 2008-му році скоротилося майже на 20%. У Колумбії, яка виготовляє половину світового кокаїну, вирощування листя коки скоротилося на 18%.

Виконавчий директор Центру ООН спостереження за злочинністю та наркоторгівлею Антоніо Марія Коста пояснює причини такої статистики:

«Погіршення якості, зріст ціни і зменшення попиту на кокаїн у Сполучених Штатах і Європі – все це явно демонструє, що світова кокаїнова економіка зменшується».

Маріхуана залишається найбільш поширеним і вживаним наркотиком у світі. ООН вважає, що маріхуана завдає більше шкоди організму, ніж про це відомо у суспільстві. Вживання синтетичних наркотиків таких, як амфітаміни, метаамфітаміни та екстазі – збільшується у сучасному світі.

У звіті також рекомендуєтсья урядам ставитись до наркозалежних як до хворих, а не як до злочинців.

Джіл Керліковске із Національного центру контролю за розповсюдженням наркотиків каже, що чим раніше ми почнемо допомагати наркозалежним людям, тим краще.

Борючись зі злочинністю, що пов‘язана з обігом наркотиків, говориться у звіті, уряди мусять дотримуватись міжнародних угод щодо боротьби з організованою злочинністю і використовувати конвенції ООН про боротьбу з корупцією та відмиванням грошей.

XS
SM
MD
LG