Спеціальні потреби

Бернарда Мейдоффа засуджено до 150 років ув’язнення

Засновник найбільшої за всю історію США фінансової піраміди Бернард Мейдофф засуджений до 150 років позбавлення волі. Відповідний вирок у понеділок виніс окружний суд Нью-Йорка.

Адвокати 71-річного Мейдоффа просили у судді щонайбільше 13 років ув'язнення, пояснюючи своє прохання тим, що Мейдоффу й так залишилося небагато.

Нагадаємо, що з 60-их років минулого століття компанія Мейдофа виплачувала вкладникам неймовірно високі дивіденди і, як виявилося, їх вона брала з грошей все нових і нових вкладників, які приносили чималі суми в компанію. Тепер же, з крахом цієї піраміди, чимало американців залишилися без фінансового майбутнього.

Серед тих, хто все життя вкладав гроші в компанію Мейдоффа і в результаті залишився з порожніми кишенями опинилися Ричард та Синтія Фрідман. Втім їм вирок у справі Бернарда Мейдоффа полегшення не приніс. Родина Фрідманів, починаючи ще з батьків Ричарда, десятиліттями інвестувала гроші через компанію Мейдоффа. Вони втратили всі свої збереження та пенсійні заощадження, коли у грудні минулого року фінансова піраміда Мейдоффа на загальну суму у понад 65 мільярдів доларів впала.

Ричард Фрідман зазначає: «Дуже важко, коли тебе так відверто обкрадають. Коли вчора ти людина з достатком, а сьогодні у тебе нема нічого. Це свого роду фінансова смерть».

Фрідмани пережили страшні втрати. Ричард не може вийти на пенсію. Вони відмовились від купівлі будинку, а мрії про подорожі, якими вони жили багато років, так і залишаться нездійсненими.

Все своє життя подружжя економило. Коли вони дізнались про крах піраміди Мейдоффа, то провернули у крамниці все, що купили того дня. У ресторани з того дня вони ні ногою. Подружжя постійно шукає шлях повернути втрачене. Вони думають про те, чи зможуть оплатити догляд за матір’ю Ричарда, яка має хворобу Альцгеймера.

Фрідмани вважають, що Мейдофф заслуговує на довічне ув’язнення, оскільки зруйнував їхні плани на майбутнє та життя тисяч інших пересічних американців.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG