Спеціальні потреби

Іранська опозиція: президентські вибори – незаконні


В Ірані кандидат у президенти і лідер опозиції Мір Госсейн Мусаві заявив, що переобрання Махмуда Ахмедінеджада на пост президента країни незаконне і закликав своїх прихильників продовжувати «боротьбу за права народу».

У заяві, оприлюдненій на його Інтернет-сторінці, Мусаві також закликав до звільнення всіх осіб, затриманих під час протестів, до пошанування урядом свободи преси і до реформи виборчої системи. Він повторно заявив, що результати виборів, що відбулися 12 червня, були сфальсифіковані.

Тим часом Рада охоронців конституції Ірану застерегла опозицію від продовження протестів після затвердження нею у вівторок переобрання президента Ахмедінеджада.

В середу іранські органи влади закрили прогресивну газету, пов’язану з іншим президентським кандидатом – Мегді Каррубі – який також осудив уряд, кажучи, що він незаконний, і обіцяв продовжувати боротьбу проти результатів виборів.

Начальник поліції в Ірані повідомив, що під час протестів з приводу спірних президентських виборів загинуло 12 людей і більше 1000 було заарештовано.

Організації захисту прав людини вважають, що загинула значно більша кількість людей.

XS
SM
MD
LG