Спеціальні потреби

У заворушеннях у Китаї загинуло щонайменше 156 людей

Загинуло щонайменше 156 людей та майже тисяча отримали поранення під час сутичок у північно-західному районі Китаю. Місцеві жителі – уйгури - розпочали протести у зв’язку з вбивством минулого місяця двох уйгурських мігрантів під час сутичок з етнічними китайцями на фабриці у провінції Гуандун. Згодом протести перетворились у криваві сутички.

Після недільної трагедії сили безпеки перекрили місто, поставили блок-пости, відключили мобільний зв’язок для того, щоб обмежити комунікацію між протестуючими. Державне телебачення Китаю показувало скривавлені обличчя китайців та намагання поліції зупинити непорядки. Досі мало відомо, скільки людей насправді загинуло. Але ті, хто постраждав, розповідають про трагедію. Одна жінка каже, що її побили, коли вона йшла додому і що тепер вона бачить лише на одне око. А чоловік розповідає, що його родина в лікарні і що він бачив, як перевернули і підпалили автобус з туристами. Третій розказує, як люди просто увірвались у його магазин, почали забирати його товари і потім магазин підпалили.

Влада Китаю звинувачує уйгурів, які живуть за кордоном, у розпаленні протестів. Але Світовий конгрес уйгурів стверджує, що бійня розпочалась після того, як поліція намагалась силою придушити мирний протест. Лідер уйгурів на вигнанні каже, що поліція нібито стріляла по студентах, які брали участь у марші протесту.

Уйгури , які проживають у переважно мусульманському Сіньцзян-уйгурському автономному районі, вже десятки років нарікають на утиски з боку етнічних китайців та влади, і ведуть боротьбу проти китайського правління. Хоча вони складають найбільшу національну меншину в регіоні, адміністративний центр району-- Урумчі -- майже повністю заселений етнічними китайцями. Це викликає обурення уйгурів. І хоча спорадично рік за роком у районі відбуваються сутички між уйгурськими активістами та владою, недільний інцидент став найкривавішим за багато років.

XS
SM
MD
LG