Спеціальні потреби

Депутати-регіонали блокують роботу Верховної Ради


В останній робочий тиждень напередодні канікул українські депутати не можуть розпочати сесійне засідання. Члени фракції Партії регіонів, як і обіцяли раніше, заблокували трибуну та президію, вимагаючи підвищити мінімальну зарплатню. Натомість проурядові фракції називають цю ініціативу виборчим популізмом.

Як каже представниця БЮТ Наталя Королевська, ті, хто виступають сьогодні за підняття мінімальних зарплат і пенсій і добиваються переголосування бюджету, ставлять перед українською економікою нездійсненні завдання. Метою цих депутатів вона називає дискредитацію уряду. «Бюджет сьогодні рвати не можна, – вважає вона, - економіка просто не витримає такого підвищення».

Традиційно на засіданні Погоджувальної ради не було досягнуто домовленостей щодо виходу із ситуації.

Відтак регіонали вважають, що засідання має розпочатися вже завтра. За словами заступника лідера фракції регіоналів Олександра Єфремова, сьогодні і «за ніч» експерти підготують пропозиції щодо джерел фінансування запропонованих підвищених соціальних стандартів.

«Ми поставили завдання, щоб наші спеціалісти за ніч відпрацювали законопроект, де були б відображення джерела фінансування підвищеного мінімального прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та пенсій», - сказав він.

Натомість спікер Володимир Литвин вже заявив, що не закриватиме у п’ятницю, 10 липня, сесію парламенту, якщо фракція Партії регіонів продовжуватиме блокувати трибуну парламенту.

Нагадаємо, що внаслідок блокування парламент не може ухвалити низку кадрових рішень та урядові економічні ініціативи, що суттєво знижує працездатність Кабінету Юлії Тимошенко.

XS
SM
MD
LG