Спеціальні потреби

Арешт Пукача дає надію на розкриття справи Ґонґадзе


Українські органи влади заявили, що арештований колишній високопоставлений службовець Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач визнав свою участь у вбивстві журналіста Георгія Ґонґадзе, а також вказав імена причетних до злочину державних службовців. Ця справа привернула увагу громадськості та потрясла політичні кола України.

У вівторок органи влади арештували колишнього службовця Міністерства внутрішніх справ генерала Олексія Пукача, який переховувався від влади у Житомирській області. Пукач очолював спеціальну групу стеження, коли журналіст і критик уряду Георгій Ґонґадзе був убитий 16 вересня 2000-го року.

Заступник голови Служби безпеки України Василь Грицак сказав на прес-конференції в Києві, що Пукач визнав себе винним у злочині:

«Деталей, вибачте, будь ласка, не можу розголошувати, тому що їх може розголосити лише слідчий. Головне, що Пукач дійсно підтверджує свою причетність, він підтверджує причетність окремих посадових осіб, яких ми підозрювали, і дає багато інших цікавих для слідства свідчень».

Георгій Ґонґадзе заснував незалежне інтернет-видання «Українська правда». У листопаді 2000-го року його обезголовлене тіло знайшли за межами Києва. За словами Грицака, Пукач знає місце, де захована голова жертви.

Того ж року голова Верховної ради Олександр Мороз виявив таємні записи розмови колишнього президента Леоніда Кучми, який давав вказівку керівникові свого апарату і неназваній офіційній особі позбутися Ґонґадзе.

Колишній керівник апарату президентської адміністрації Володимир Литвин нині займає посаду голови Верховної Ради. Проте, незважаючи на кілька експертиз записів розмов, їх надійність як доказу залишається сумнівною.

Підозри щодо причетності Кучми до вбивства та звинувачення адміністрації у корупції підірвали другий термін його президентства та розпочали хвилю громадських протестів, яка увійшла в історію як «Кучмагейт». Втім, торік Олександр Мороз заявив, що Кучма не був причетний до вбивства, а звинуватив президентських радників.

Уже раніше було заарештовано і засуджено трьох міліціонерів причетних до смерті Ґонґадзе, однак прізвище замовника вбивства залишається невідомим. Наступника Кучми, Віктора Ющенка ввесь час піддавали критиці за те, що він не виконав своєї обіцянки, даної на початку президентського терміну у 2005-му році, що справа Ґонґадзе буде розкрита протягом шести місяців.

Колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка, який також був причетний до касетного скандалу і мав давати свідчення у справі Ґонґадзе було знайдено мертвим з двома кульовими пораненнями в голові.

XS
SM
MD
LG