Спеціальні потреби

Реформа охорони здоров`я у США викликала бурю емоцій

У серпні члени Конгресу США розпочали свою довгоочікувану літню відпустку. Але навряд чи в них буде достатньо часу набратися свіжих сил перед початком нової сесії. Свою відпустку більшість законодавців проводить на зустрічах з виборцями, намагаючись почути їх думку щодо реформи системи медичної опіки. Емоцій на таких зустрічах не бракує, адже люди мало знають про саму реформу, яку по-різному трактують різні політичні табори.

Практично у кожному штаті можна спостерігати одну і ту ж картину – обурені виборці і приголомшені народні обранці:

«Відповідай на моє запитання. Чи це будуть відраховувати з моєї зарплати?» – агресивно запитує одна жінка. «Вони вважають нас за дурнів…» – додає інша.

«Вони кажуть нам, що ми божевільні… Я ветеран з 20-річним стажем служби у військово-повітряних силах. Я працюю з дітьми в школі 5 років», - каже обурений чоловік. «Я не хочу, щоб якийсь бюрократ вибирав для мене медичне страхування», – додав інший.

Подібні фрази можна цими днями почути не на одній зустрічі законодавців із своїм виборцями. Деякі з них закінчуються навіть викликом поліції. У штаті Мічиган конгресмен Джон Динґел попросив присутніх надсилати його запитання лише у письмовій формі, що викликало обурення батька, який приїхав з неповносправним сином. Але якщо батька із сином лише вивели з приміщення, в інших штатах поліція була змушена провести арешти.

Білий дім закликає людей проводити дискусії цивілізованим шляхом. Президент Обама присвятив питанню реформи системи медичної опіки своє щотижневе звернення, в якому намагався розвіяти деякі міфи.

«Я розпочну з того, що заперечу чутки про те, що реформа пропагує евтаназію, скорочує медичну допомогу старим і бідним, та переводить медицину під урядовий контроль. Це все неправда».

І демократи, і республіканці звинувачують один одного у підбурюванні виборців. Політичний оглядач Метт Кіббе каже, що коли це роблять ліві, це вважається проявом демократії, об’єднанням громади. А коли за цим стоять консервативні сили, це називається збіговиськом.

Деякі конгресмени навіть отримали листи з погрозами. «Про яку цивілізовану дискусію може йти мова, якщо тобі погрожують смертю?» – запитує законодавець Браєн Берд. Конгресмен вирішив проводити дискусію з виборцями по телефону. «Навмисно кричати на людей, погрожувати їм не є прийнятним для жодної зі сторін – лівих чи правих», - вважає він.

Для більшості виборців проблема з реформою медичної опіки полягає у тому, що вони не розуміють, як вона працюватиме. Навіть ті, хто прочитав 500 сторінок цього законопроекту, визнають, що практично нічого не зрозуміли з прочитаного.

Виглядає, що демократам доведеться ще багато попрацювати перед тим, як реформа почне заручатися підтримкою виборців.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG