Спеціальні потреби

Парламент України проведе позачергове засідання


Напередодні Дня Незалежності, 21 серпня, український парламент збереться на позачергове засідання, на яке буде винесено чимало дискусійних питань.

Головних з них три - реакція парламенту на заяву російського Президент Дмитра Медвєдєва, що з’явилася тиждень тому; подолання вето Президента на закон щодо фінансування Євро-2012; та рішення щодо Закону про вибори Президента України.

За нашою інформацією, кілька парламентських фракцій вже готують проекти заяв від імені парламенту, в яких би було висловлене ставлення депутатів до звинувачень на адресу дій української влади з боку російського лідера.

Водночас навіть націонал-демократи прогнозують, що це лише збурить парламент, однак така заява проголосована не буде. За словами народного депутата Ярослава Кендзьора, більшість фракцій поводитимуться обережно, «а відтак, коли така заява українського парламенту не буде проголосована - це підніме настрої у російських шовіністів», - сказав він. В цьому випадку, як додав депутат, виникає питання, чи варто - знаючи заздалегідь, що така заява немає шансів бути проголосованою - вносити її у сесійній залі.

Натомість великі надії на позачергову сесію покладає Юлія Тимошенко, маючи на увазі спроби подолати вето Президента. Вона каже, що звинувачення в намірі уряду фінансувати підготовку чемпіонату Європи з футболу за рахунок емісійних коштів не має нічого спільного з суттю законопроекту.

«Все, що говориться про емісію, яка нібито має бути здійснена, щоб виконати цей закон - це абсолютна неправда. Це контрпропаганда проти нормальної здорової роботи бюджету, урядів і по суті обслуговування програми Євро-2012 фінансово», - сказала Тимошенко.

За її словами йдеться про 9,8 млрд. грн., які передбачається спрямувати на будівництво спортивних об`єктів, доріг і аеропортів.
«Коли ці майже 10 млрд. потраплять у будівельну галузь - то у нас будуть абсолютно інші показники будівельної галузі», - наголосила Тимошенко.

Ще одне гостре питання - закон про вибори Президента. За інформацією кількох видань, Ющенко теж накладе на нього вето, однак останній день для цього спливає завтра. Водночас заступник голови Секретаріату Президента Ігор Попов вже висловив чимало критики на адресу цього документу.

Колишній голова Комітету виборців, який вже кілька місяців працює на Банковій каже, що у разі подолання вето на зазначений закон «нас очікує надзвичайно брудна виборча кампанія з побиттям агітаторів, війнами в судах та з іншими непередбачуваними ситуаціями».

Однією з найбільших проблем майбутньої кампанії у такому разі будуть списки виборців, оскільки швидше за все реєстр виборців не вдасться підготувати вчасно і президентські вибори будуть проводитись, як і раніше, на основі списків виборців. До того ж списки застарілі, де не буде чимало людей, які отримали право голосу.

За словами Попова, в результаті цих дій після оголошення результатів виборів можливі міжнародні скандали та акції протесту. У такому разі, заявив він, легітимність новообраного президента буде надзвичайно сумнівною.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG