Спеціальні потреби

Тимошенко хоче єдиного кандидата та енергонезалежність


На президентські вибори – з єдиним кандидатом. З таким закликом до демократичних сил звернулася Юлія Тимошенко, виступаючи у четвер на щорічних зборах Світового конгресу українців у Львові. Вона також пообіцяла зробити Україну енергонезалежною від Росії.

«Весь демократичний, націонал-патріотичний табір має піти на вибори з одним кандидатом, знявши весь розбрат, розбіжності, відновивши довіру і натхнення», – заявила прем`єр-міністр. Як на приклад вона послалася на президентські вибори 2004 року. Тоді у демократичного табору був єдиний кандидат Віктор Ющенко, «а мої амбіції були поза обговоренням», – нагадала Тимошенко.

При цьому лідерка БЮТ застерегла: у 2010 році демократичним силам буде набагато важче перемогти, ніж на виборах 2004 року. Адже тоді був єдиний кандидат, а зараз немає, тоді були надії, а зараз розчарування, та ще додалася світова економічна криза.

«Я усвідомлюю весь цей набір ускладень і хотіла б, щоб був один кандидат», – підсумувала лідерка БЮТ.

У Львові прем`єрка оприлюднила ще одну гучну ініціативу. Тимошенко пообіцяла позбавити Україну енергетичної залежності від Росії. За її словами, це станеться вже за 3-5 років.

Для цього – повідомила очільниця уряду – Україна скорочує споживання російського газу, замінюючи його «усім, чим можна». Тимошенко навела цифри: торік Україна закупила 52 млрд кубометрів газу, цього року – 33, а наступного планує закупити у Росії лише 25 мільярдів кубів. «Ще 3-5 років і ми забудемо про енергетичну залежність», – запевнила прем`єр-міністр.

Пізніше, на прес-конференції у Львові, прем`єрка підтвердила: в наступному 2010 році Україна планує купити у Росії вдвічі менше – 25 мільярдів кубометрів газу замість записаних у контракті 52 мільярдів. Як вона уточнила, переговори про таке скорочення закупівель уже ведуться між російським «Газпромом» та НАК «Нафтогазом України». Тимошенко, однак, не пояснила, що може змусити російську сторону відмовитись від вигідних для неї умов контракту, за яким Україна, починаючи з 2010 року, під страхом штрафних санкцій зобов`язана закупати не менш ніж 52 мільярди кубів російського газу щороку.

Окрім обіцянки уже за кілька років позбутись енергозалежності від Росії, Юлія Тимошенко потішила цільову аудиторію Львова й іншими гарними новинами. Вона виступила категорично проти надання російській мові статусу другої державної, наголосивши: «Поки наша команда при владі, поки справжні патріоти-українці при владі... ніколи в Україні ми не дамо навіть поставити питання про будь-яку іншу державну мову». «Українська мова стала модною», – сказала у Львові Тимошенко. Вона також підкреслила необхідність світового визнання правдивої історії України та назвала тих, хто розбив пам`ятник Леніну у Києві, «справжніми патріотами».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG