Спеціальні потреби

Американці обурені звільненням лівійського терориста

У 1988-му році, у небі над шотландським містом Локербі терористи підірвали літак авіакомпанії «Пан Амерікан». Тоді 270 людей загинули. Єдиною людиною, кому було висунуто звинувачення в організації та реалізації цього теракту став лівієць Абдель Меґрахі. Його було засуджено до довічного ув’язнення. Але в четвер уряд Шотландії відпустив Меґрахі на свободу. Дозволивши хворому на рак лівійцю, якому, на думку лікарів, залишилось жити лише кілька місяців, провести останні дні зі своєю родиною на волі. Рішення уряду Шотландії було неоднозначно сприйняте громадськістю.

У Лівії Абделя Меґрахі, звинуваченого у вбивстві 270, зустрічали як героя. Родичі ж загиблих – не стримують свого гніву. Серед загиблих у було багато дітей, які поверталися до США на канікули.

Шотландська влада, відповідно до місцевих законів вирішила помилувати терориста, якому залишилось жити кілька місяців. За останні десять років, шотландські правозахисники задовольнили 23 з 30 прохань про передсмертне помилування. Але у цьому випадку родичі загиблих, серед яких Стефані Бернштайн, чоловік якої загинув у цій катастрофі, запитують, навіщо бути милосердним до людини, яка не виявила милосердя до своїх жертв:

«Ця людина, одна з тих, хто відповідальний за найбільше масове вбивство на британській землі. І я не розумію, як можна було його звільняти».

Президент США Барак Обама назвав рішення шотландців звільнити терориста – помилкою. У підірваному літаку загинуло 189 американців. Катастрофа залишила гігантський слід на землі у містечку Локербі, і глибоку рану у серцях усіх, хто втратив своїх рідних.

Меґрахі завжди заперечував свою вину і твердить, що непричетний до теракту. Сьогодні він знову зі своєю родиною. Вільний, готовий померти серед своїх рідних.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG