Спеціальні потреби

Дикий Захід – ковбойський міф і нинішня реальність

Південний захід Сполучених Штатів відомий багатьом українцям з ковбойських фільмів. У них міцні хлопці на конях безстрашно охороняли свої стада корів від непрошених гостей і бандитів.

Сучасні фермери з півдня США кажуть, що через теперішню кризу в них значно почастішали крадіжки корів. І якщо далі так піде, їм доведеться, як і 150 років тому, захищати свою власність з рушницями в руках.

Фермер Тед Ален думав, часи дикого заходу минули назавжди. Аж раптом, його корови почали зникати, одна за одною. Він говорить:

«Якщо ти не можеш їх знайти.... а вони не можуть літати.... значить, хтось їм допоміг».

Він втратив більше 10 корів цього року. Тепер він перераховує їх щодня.

Інший фермер Джеф Емерсон – також згадує математику. Злодії вкрали у нього корів на майже 100 тисяч доларів. Протягом трьох місяців, ледь не щодня з пасовища зникало кілька корів.

Минулого року у штатах Техас та Оклахома було вкрадено більше шести тисяч голів худоби. Втричі більше, ніж торік.

Говорить Томмі Чарбула з Асоціації тваринників Південного Заходу США:

«Усьому винна – економіка. Багато людей без роботи. А корову вкрасти дуже легко».

На тваринницьких аукціонах, злодії можуть отримати непогані гроші за вкрадених корів – до тисячі доларів за голову. Покупці і не здогадуються, що купують крадене. За процесом спостерігає спеціальна поліція, часом ловить на гарячому. Спеціальний рейнджер (поліцейський) Брет Маст каже:

«Кілька років тому був випадок, коли якийсь чоловік приїхав на аукціон на невеликому легковику, відкрив багажник, а там – два телятка. Важко не здогадатися, що він їх вкрав».

Фермери кажуть – що візьмуть ситуацію в свої руки.

«Му змусимо їх спершу подолати загорожу. А ми патрулюємо територію тричі на день і навіть вночі», – підкреслює Джеф Емерсон.

Інший фермер Тед Ален каже, що готовий навіть на більше:

«Буду охороняти сам, зі своїми людьми. Не хотілося б стріляти в людину через якусь там корову. Але я вистрілю. І якщо вистрілю то попаду».

Сучасні фермери змушені захищати себе від злочину, про який вони думали, що залишився лише на плівках старих вестернів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG