Спеціальні потреби

Дикий Захід – ковбойський міф і нинішня реальність

Південний захід Сполучених Штатів відомий багатьом українцям з ковбойських фільмів. У них міцні хлопці на конях безстрашно охороняли свої стада корів від непрошених гостей і бандитів.

Сучасні фермери з півдня США кажуть, що через теперішню кризу в них значно почастішали крадіжки корів. І якщо далі так піде, їм доведеться, як і 150 років тому, захищати свою власність з рушницями в руках.

Фермер Тед Ален думав, часи дикого заходу минули назавжди. Аж раптом, його корови почали зникати, одна за одною. Він говорить:

«Якщо ти не можеш їх знайти.... а вони не можуть літати.... значить, хтось їм допоміг».

Він втратив більше 10 корів цього року. Тепер він перераховує їх щодня.

Інший фермер Джеф Емерсон – також згадує математику. Злодії вкрали у нього корів на майже 100 тисяч доларів. Протягом трьох місяців, ледь не щодня з пасовища зникало кілька корів.

Минулого року у штатах Техас та Оклахома було вкрадено більше шести тисяч голів худоби. Втричі більше, ніж торік.

Говорить Томмі Чарбула з Асоціації тваринників Південного Заходу США:

«Усьому винна – економіка. Багато людей без роботи. А корову вкрасти дуже легко».

На тваринницьких аукціонах, злодії можуть отримати непогані гроші за вкрадених корів – до тисячі доларів за голову. Покупці і не здогадуються, що купують крадене. За процесом спостерігає спеціальна поліція, часом ловить на гарячому. Спеціальний рейнджер (поліцейський) Брет Маст каже:

«Кілька років тому був випадок, коли якийсь чоловік приїхав на аукціон на невеликому легковику, відкрив багажник, а там – два телятка. Важко не здогадатися, що він їх вкрав».

Фермери кажуть – що візьмуть ситуацію в свої руки.

«Му змусимо їх спершу подолати загорожу. А ми патрулюємо територію тричі на день і навіть вночі», – підкреслює Джеф Емерсон.

Інший фермер Тед Ален каже, що готовий навіть на більше:

«Буду охороняти сам, зі своїми людьми. Не хотілося б стріляти в людину через якусь там корову. Але я вистрілю. І якщо вистрілю то попаду».

Сучасні фермери змушені захищати себе від злочину, про який вони думали, що залишився лише на плівках старих вестернів.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG