Спеціальні потреби

Новий Орлеан – чотири роки після урагану Катрина

29 серпня 2005 року південне узбережжя США спіткало стихійне лихо - ураган Катрина. Ним завдано величезної шкоди, передусім місту Новий Орлеан, вісімдесят відсотків якого було затоплено, коли прорвало дамби. Хоч з того часу минуло вже чотири роки, відбудова ще далеко не завершена.

Поставлений 1947 року фільм «Новий Орлеан» з Луї Армстронґом і Біллі Голідей є даниною унікальності цього одного з найстаріших міст США, яке живе музикою, а точніше – джазом. Широко славляться щорічні ново-орлеанські карнавали – Марді-Ґра. Втім святкування втратили свою бурхливість після урагану Катрина, що забрав життя майже півтори тисячі людей і завдав мільярдних збитків.

Уряд усіх рівнів – федерального, штатного, місцевого – піддавався різкій критиці за неготовність до стихійного лиха і неспроможність допомогти його жертвам.

Мер Нового Орлеана Рей Нейґін тоді зазначив, що місто – це не тільки будинки, архітектура, ресторани і музика. Це передусім люди.

Представник добродійної організації «Корпус Катрина» Рей Томас вказав на важливу роль, яку відіграють у відбудові Нового Орлеана добровольці:

«Добровольці є головним життєвим джерелом, рушійною силою. Вони є незмінним складником для надії на реальне відживлення міста».

Від 2006 року 3600 волонтерів з добродійної організації «Корпус Катрина» допомогли у відбудові 25 шкіл, 50 домів, поставили дахи на 250 хатах.

Такі організації як Громадський центр святого Бернара надають безкоштовну їжу і одяг, як також медичну та юридичну допомогу. Все ж на відбудову знищених Катриною районів можуть піти роки, як і на відродження довір’я мешканців Нового Орлеана.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG