Спеціальні потреби

У Каліфорнії далі шаленіють лісові пожежі

В районі Лос-Анджелеса продовжують шаленіти лісові пожежі, спричинені високою температурою і низькою вологістю. Евакуйовано тисячі людей. З вогнем борються дві з половиною тисячі пожежників.

Перед світанком гори на північ від Лос-Анджелеса були охоплені полум’ям. Подекуди полум’я сягало тридцяти метрів. Після сходу сонця концентрація диму досягла небезпечного для людського здоров’я рівня.

На схилах гір пожежники намагаються збивати вогонь вогнем. Багато хто з місцевих жителів залишився захищати своє майно. Дехто пережив незабутні моменти:

«Важко описати, що відчуваєш, коли опиняєшся в охопленому полум’ям будинку, пожежник наказує тобі не рухатись, а довкола вирує вогонь...», - сказав один з постраждалих.

Пожежа загрожує і знаменитій обсерваторії на горі Вилсона, яка обслуговує місцеві теле- і радіостанції, правоохоронні органи і навіть міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса. Багато допопомоги надається з повітря. Але подекуди навіть пожежники повинні відступати. Двоє пожежників загинуло, коли їх машина впала з гірської дороги.

Серйозно обгоріло троє цивільних - двоє з яких не підкорились розпорядженню про обов’язкову евакуацію. Сам губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеґґер неоднократно нагадував жителям штату обов`язково виконувати розпорядження про евакуацію, якщо такі видаються правоохоронними органами.

Найпотужніші пожежі – у південній частині штату. Але найбільше шкоди досі нанесено в районі Сакраменто, де згоріло 60 домів.

Райони пожеж ростягнулися на десятки кілометрів. Пожежники прогнозують, що на повне приборкання вогню знадобиться декілька тижнів.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG