Спеціальні потреби

Актуально

Економічна криза не оминула і американських студентів




Американські студенти цього тижня починають повертатися до навчання і чимало з них, прийшовши в університет, у першу чергу йдуть у відділ фінансової допомоги. Через економічну кризу багато сімей тепер не можуть собі дозволити оплатити навчання дитини і шукають способів виходу з такого становища.

Офіс фінансової допомоги Університету Джорджа Мейсона переповнюють телефонні дзвінки:

«Хтось з ваших батьків втратив роботу»? Який ви прогнозуєте дохід у цьому році?», - запитують у студентів і часто у відповідь отримують слово «банкрутство».

Батько студента Джона Лінберґа нещодавно втратив свій будівельний бізнес. Тепер Джон не може платити за навчання: «Банки щодня телефонують і батько не може оплатити мою студентську позику», - бідкається Джон.

І він не єдиний, каже директор програм фінансової допомоги при Університеті Джорджа Мейсона Евіта де Фрейтас:

«У порівнянні з минулим роком, цього року ми вже отримали вдвічі більше звернень про допомогу».

Урядова допомога і гранти є обмеженими, але окремі університети, в залежносчті від їх фінансового стану, можуть повністю оплатити навчання студентів.

Сара Баудер є директором відділу фінансової допомоги Мерилендського університету. Її ВУЗ, як і багато інших, створив окремий фонд для потреб студентів:

«Один батько прийшов сюди і навіть не міг подивитися мені в очі. Потупившись у стіл він сказав – я більше не можу оплачувати навчання доньки. Йому було дуже соромно».

Втім, каже Сара Баудер, навіть університети мають межу тому, що вони можуть зробити:

«Деякі студенти будуть змушені піти працювати на неповний робочий день, чи перевестися в коледж або університет, який фінансується місцевою чи штатною владою».

Перед тим, як приймати кардинальні рішення, представники університету спочатку радять звернутися по фінансову підтримку до самого ж ВУЗу, адже допомогу можна отримати лише тоді, коли про неї просиш.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG