Спеціальні потреби

Актуально

Національний банк України обіцяє фінансову стабілізацію

Національний банк України обіцяє активізувати зусилля спрямовані на стабілізацію курсу гривні. До кінця місяця НБУ вирішив спрямувати на це 1 мільярд доларів із власних резервів. Про це сьогодні заявив голова правління банку Володимир Стельмах. Вже від 8 вересня валюту продаватимуть усім бажаючим на аукціонах – таким чином Нацбанк вирішив задовольнити попит на валюту та збити ажіотаж на ринку, який призвів до значного здешевшання гривні протягом останніх тижнів.

Заяву пана Стельмаха можна вважати відповіддю на різку критику президента Ющенка. Минулого тижня глава держави звернувся до керівника НБУ з вимогою стабілізувати ситуацію на валютному ринку і вперше заговорив про можливість відставки пана Стельмаха. Досі експерти і учасники ринку називали заходи Нацбанку з підтримки гривні недостатніми і малоефективними.

Крім масованих валютних інтервенцій урядовці говорять й про інші заходи, які мають збити попит на долари та євро. Не виключено заборону на видачу валютних кредитів та обмеження депозитів. Це має збити попит на іноземну валюту у населення, та підвищить її пропозицію на ринку.

Урядовці розраховують на дієвість заходів НБУ. Принаймні у проекті бюджету країни на наступний рік розрахунки ведуться з урахуванням обмінного курсу 8,60 грн/$1. Вони переконують, що економічних причин для девальвації гривні немає. Мовляв, «є покращення зовнішньоекономічної кон’юнктури, зростання попиту на товари українського виробництва», - заявив сьогодні міністр економіки Богдан Данилишин. За його даними, в країні другий місяць поспіль спостерігається дефляція, тобто зниження цін. Причому у серпні продукти харчування подешевлали на 1,2%, чого не спостерігалося з 2003 року.

Водночас скептики нагадують, що НБУ вже неодноразово обіцяв підтримати стабільність української національної валюти, однак інтервенції регулятора досі не давали очікуваного результату. До того ж до кінця року українські компанії мають виплатити майже 2 мільярди доларів зовнішніх позичок, що призведе до підвищення попиту на валюту.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG