Спеціальні потреби

Мормони зі США популяризують свою віру в Україні


Напрасована біла сорочка, незмінно привітна посмішка і в руках книга. Молодих американців, які так виглядають, нині можна часто зустріти на вулицях українських міст. Це - мормони. Нині близько двохсот із них популяризують свою віру й безплатно допомагають українцям вчити англійську мову.Американці Трой Камінґз та Джордан Джонсон обожнюють баскетбол. Хоча можливо в них і не завжди виходить вправно, бо на майданчику у київському районі Троєщина вони грають лиши раз на тиждень. Усі інші дні хлопці присвячують себе служінню Богу. Їх називають «мормонами».

Місіонер Трой Камінґз каже, щопонеділка, коли у них день відпочинку, вони можуть трохи розслабитися і запрошують грати усіх, кого знаходять.

Його колега Джордан Джонсон додає: «Інші місіонери теж приходять. Але сьогодні їх немає - у них свої справи. Хтось пішов на екскурсію Києвом, хтось на вечерю до ресторану. А ми всеодно граємо в баскетбол».

Біла сорочка, краватка і брюки. Так хлопці вдягаються в інші шість днів на тиждень. Офіціоз не тільки в одязі, а й у зверненні один до одного. «Старійшина Камінґз» і «старійшина Джонсон» - так хлопці звертаються один до одного. До Києва ці двадцятирічні юнаки потрапили із штатів Айдаго і Юта більше року тому.

В Україні місіонери служать в одній із трьох мормонських місій. Популяризують свою віру, спілкуються із українцями на вулицях, пропонують перехожим прийти не тільки до церкви, а й на бесплатні курси англійської мови.

Трой Камінґз визнає, що деякі люди кажуть їм забиратись додому, до Америки. «Янкі, ґоу хоум», - не раз їм вже довелося чути, додає юнак.

Мормони в Україні - явище незвичне. Перехожі, яким хлопці у білих сорочках роздають оголошення про курси англійської мови часом називають їх сектантами. Хоча в цілому до них ставляться толерантно і державні органи, і пересічні громадяни.

На уроках англійської людей небагато. Більшість із них - прихожани церкви. Але є й ті, хто приходить виключно заради вивчення мови.

Гра у баскетбол - одна із небагатьох розваг, які Трой та Джордан можуть дозволити собі, перебуваючи на місії в Україні.

Джордан Джонсон пояснює, що їм не можна плавати, бо це небезпечно, і що вони мають бути обережними до поверення в Америку».

Трой Камінґз додає, що знаходячись на місії вони не можуть ходити на побачення, а мають завжди супроводжувати один одного задля безпеки.

Хоч Трой і Джордан кажуть, що в Україні їм подобається, все ж вони з нетерпінням чекають повернення до своїх родин.
XS
SM
MD
LG