Спеціальні потреби

США закликають до терпливості у з’ясуванні скарг щодо виборів в Афганістані


Чільний американський посадовець вважає, що не слід робити «поспішних висновків» перед тим, як спеціальна афганська комісія, що займається розглядом виборчих скарг, завершить свою роботу. Посланник США в Афганістані Ричард Голбрук заявив в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що проведення виборів у воєнний час вже є сміливим кроком і афганцям та міжнародному співтовариству слід надати комісії час на виконання її обов’язків.

У четвер комісія наказала вилучити виборчі бюлетені з 51 дільниці в Кандагарі, 27 в Ґазні і 5 в Пактиці. Саме там продемонстровано сильну підтримку діючому президенту Гаміду Карзаю. Втім не сказано, скільки бюлетенів визнано недійсними. В заяві з поясненням своїх кроків комісія зазначила, що виявлено «явні і переконливі докази пошахрування», включно з невиконанням інструкцій і використанням пофальшованих номерів виборців. Також комісією наказано провести перерахунок бюлетенів ряду виборчих дільниць.

Дещо раніше президент Каразай привітав попередні результати, які дали йому 54% голосів у проведених 20 серпня виборах.

Проте його головний суперник – колишній міністр закордонних справ Абдулла Абдулла, який здобув 28%, оспорює результати. У четвер він знову заявив про пофальшування виборів, обвинувативши Незалежну виборчу комісію Афганістану в корумпованості і наданні допомоги президентові Карзаю.

У четвер американська група спостерігачів на афганських виборах висловила «глибоке занепокоєння» з приводу значної кількості поданих заяв про пофальшування.

Посольство США в Кабулі закликає до спокою до завершення виборчого процесу.

Адміністрація президента Обами заявляє, що легітимний виборчий процес є життєвоважливим для майбутніх афгано-американських відносин.

XS
SM
MD
LG