Спеціальні потреби

У США підбивають підсумки програми ‘Готівка за старе авто’

Незважаючи на те, що популярна у США програма «Готівка за старе авто» закінчилася ще у серпні, автодилери лише зараз починають утилізацію старих машин, які вони прийняли від покупців. Причиною цьому є те, що вони чекали, поки отримають від уряду виділені на програму гроші, і цей процес почався лише тепер.

Одна компанія аварійних авто в штаті Іллінойс утилізує цей непотріб, зіткнувшись із великими труднощами. Адже цей процес має чіткі вимоги щодо того, як саме це треба робити.

Девід Андерсон є представником третього покоління родини Андерсонів, які тримають звалище аварійних авто в штаті Іллінойс, під назвою «Ай-55».

«Більшість звалищ у США - фактично центри для утилізації автомобілів. І це, напевно, чи не найкорисніший спосіб позбутися авто для навколишнього середовища. До того ж, ми даємо людям можливість зекономити трохи грошей», - каже власник компанії.


Завдяки програмі «Готівка за старе авто», говорить Девід Андерсон, нинішні дні для його звалища є чи не найбільш завантаженими роботою за останнє півстоліття. Він очікує, що навколишні автодилери доставлять йому до пів тисячі машин.

Тож кількість авто на звалищі «Ай-55», безумовно, подвоїться.

Більше машин на звалищі - більше прибутку. Андерсон заробляє на тому, що знімає з машин запчастини, які можна продати, а утилізує все решту. Втім, у вимогах уряду щодо програми «Готівка за старе авто» говориться, що дилери повинні відключити двигун автомобіля ще до того, як везти його на звалище. А це - чи не найцікавіша для власників звалищ деталь автомобіля, на якій можна заробити.

«Мотор повинен бути знищений у нас разом з автомобілем. Ми маємо зробити це протягом пів року і все задокументувати», - каже власник звалища Девід Андерсон.

Не враховуючи двигуна, з аварійного авто можна ще зняти вікна, магнітофон, фари тощо. Втім зараз важко передбачити скільки саме можна заробити на таких частинах. Андерсон каже, що бачить тут лише один позитивний момент, а саме, що ці частини будуть в нормальному стані, бо більшість привезених на звалище авто були на ходу. Втім, коли він зніме ці частини, на них ще треба буде шукати покупців, яких залишилося не так вже й багато. Завдяки урядовій програмі цих машин на дорогах тепер стало значно менше.

«Кількість людей, які б купили ці запчастини, різко зменшилася. Я знаю, бо вже зіштовхувався з такою проблемою», - каже власник автозвалища.

Програма «Готівка за старе авто» принесла автозвалищам у США як позитивні, так і негативні моменти. Втім позитивні ініціативи - як от чистіше повітря і використання меншої кількості пального - ще не було можливості оцінити.


Міністерство транспорту заявляє, що заплатило майже три мільярди доларів тим, хто здав своє старе авто і купив нове. Завдяки цьому на дорогах США з’явилося близько 700 тисяч економічних авто. Програма також допомогла зберегти та створити загалом 42 тисячі робочих місць, а одне з них - на авто звалищі у Андерсона. Він каже, що останнім часом має стільки роботи, що навіть довелося тимчасово найняти одну людину, щоби встигнути все зробити на час.

XS
SM
MD
LG