Спеціальні потреби

У США готують все більше експертів з питань безпеки

Американські посадовці опинилися перед проблемою, що вони не здатні координувати роботу кількох гілок влади у випадку надзвичайних ситуацій - будь то терористична атака, чи природна катастрофа. З цією проблемою вони звернулися до Міністерства внутрішньої безпеки, яке б мало ефективно вирішувати такі питання. Тепер спеціальна школа міністерства випускає щороку близько 120 фахівців, а ще 30 тисяч людей проходять спеціальну підготовку через Інтернет. Один з таких навчальних центрів є у Каліфорнії.

Від ураганів на узбережжі Мексиканської затоки до землетрусів у Каліфорнії – у різних частинах Сполучених Штатів зіштовхуються з різними загрозами. Крім того, усі без винятку у США остерігаються чергової терористичної атаки, що може статися будь-де і в будь-який час. Щодо всіх питань, що стосуються подібних небезпек, посадовці з усієї країни звертаються по допомогу до спеціального Центру аналізу ступеню загроз. Там вони можуть пройти швидкий тренувальний курс, або закінчити спеціальну програму і стати фахівцем із розпізнавання загроз для суспільства. Керівник пожежного департаменту міста Лос-Анджелес Маріо Руеда каже, що це значно розширило сферу компетенції його відділення.

«Це може бути робота з небезпечними матеріалами, авіакатастрофа, потоплення судна, чи аварія у метро. Тепер ми мусимо бути готові до усього спектру робіт і реагувати 24 години на добу. І коли ми приїжджаємо на місце аварії, люди чекають від нас професійної реакції».

Штат Флорида та узбережжя Мексиканської затоки щороку страждають через потужні урагани. Втім фахівці кажуть, що жителі Флориди також мусять бути готовими до досі невідомих їм катастроф - як природних так і спричинених діяльністю людей – як, наприклад, теракти 11 вересня 2001 року.

Радник начальника управління МВС штату Флорида Скот Макалістер каже:

«Власне не так багато людей раніше могли подумати, що літаки будуть використані в якості зброї. Тому ми намагаємося підготуватися до небачених до сьогодні катастроф».

Еллен Ґордон із Центру внутрішнього захисту і безпеки зазначає, що влада у США децентралізована і через це дуже складно координувати зусилля. Зокрема влада розділена між президентом та його адміністрацією, Конгресом та судами, і що більше - вона розділена на національному, штатному та локальних рінях:

«Щоби щось вирішити, треба задіяти усі гілки уряду на всіх трьох рівнях, а також і приватний сектор. Воно працює, але ми долаємо чимало труднощів».

Аналіз нинішніх загроз потребує чимало дискусій та ретельного планування – додає Еллен Ґордон.
XS
SM
MD
LG