Спеціальні потреби

Пустельний марафон - не для кожного спортсмена

Щороку влітку до Каліфорнії приїздять десятки людей з цілого світу для участі у марафонському забігу. На відміну від інших марафонів, цей особливо складний. Проходить він у горах, де температура повітря не опускається нижче 50 градусів за Цельсієм. Однак бажаючих випробувати свої сили в екстремальних умовах не бракує. Щоправда і учасники перегонів не зовсім пересічні люди.

Чарлі Енґл готується до серйозного випробування у своєму житті - марафонського забігу в екстремальних умовах. Чарлі доведеться подолати дистанцію у понад 200 кілометрів при температурі повітря майже 55 градусів Цельсія.

Чарлі – колишній наркоман. Кокаїн добряче попсував йому життя. Від повільної смерті його врятувала тяга до спорту, а точніше бігу.

Для Чарлі це шоста участь в забігу. Якщо на попередніх марафонах він просто змагався, то на цих, заявляє він, прагне перемоги:

«Кілька місяців тому я сказав собі, що виграю на цих змаганнях».

У свої 46 років Чарлі переконаний, що лише людина, яка багато страждала може витримати навантаження цього марафону.

Ник Голлон ще не пройшов складної життєвої школи. Йому 19. Участь у забігу бере, як це він розповідає, з інших міркувань: «Я почуваюся так, ніби весь світ належить мені», - каже він.

Ник наймолодший за віком учасник перегонів. Коли він тренувався, дуже мало людей вірили у його здатність перемогти, ще менше у його фізичну та емоційну спроможність втриматися на перегонах. Одначе, він каже, що знав з самого початку, що дійде до фінішу.

У підготовці до забігу він двічі долав дистанцію. Щоденне фізичне навантаження може допомогти потрапити на стартову лінію, але перемоги не гарантує.

Проблеми, з якими найчастіше зіштовхуються учасники змагань – нудота, пухирі, зневоднення організму, втрата ваги.

Наприклад, Чарлі Енґл кілька разів вирвав на перших кілометрах забігу. А, от Ник Голлон початок забігу подолав без особливих труднощів, однак після 140-ка кілометрів «збив швидкість».

Заради чого, спитаєтесь Ви, люди проводять над собою такі експерименти? Чарлі каже, що відчуття болю є своєрідною метафорою його життя. Біль нагадує йому довгу, але успішну боротьбу з наркозалежністю. А Ник говорить, що намагається таким чином випробувати свої можливості.

Жоден з них не здобув перемоги, але кожен обіцяв повернутися наступного року, щоби приєднатися до людей, які або шукають гострих почуттів, або долають проблеми минулого.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG