Спеціальні потреби

Пустельний марафон - не для кожного спортсмена

Щороку влітку до Каліфорнії приїздять десятки людей з цілого світу для участі у марафонському забігу. На відміну від інших марафонів, цей особливо складний. Проходить він у горах, де температура повітря не опускається нижче 50 градусів за Цельсієм. Однак бажаючих випробувати свої сили в екстремальних умовах не бракує. Щоправда і учасники перегонів не зовсім пересічні люди.

Чарлі Енґл готується до серйозного випробування у своєму житті - марафонського забігу в екстремальних умовах. Чарлі доведеться подолати дистанцію у понад 200 кілометрів при температурі повітря майже 55 градусів Цельсія.

Чарлі – колишній наркоман. Кокаїн добряче попсував йому життя. Від повільної смерті його врятувала тяга до спорту, а точніше бігу.

Для Чарлі це шоста участь в забігу. Якщо на попередніх марафонах він просто змагався, то на цих, заявляє він, прагне перемоги:

«Кілька місяців тому я сказав собі, що виграю на цих змаганнях».

У свої 46 років Чарлі переконаний, що лише людина, яка багато страждала може витримати навантаження цього марафону.

Ник Голлон ще не пройшов складної життєвої школи. Йому 19. Участь у забігу бере, як це він розповідає, з інших міркувань: «Я почуваюся так, ніби весь світ належить мені», - каже він.

Ник наймолодший за віком учасник перегонів. Коли він тренувався, дуже мало людей вірили у його здатність перемогти, ще менше у його фізичну та емоційну спроможність втриматися на перегонах. Одначе, він каже, що знав з самого початку, що дійде до фінішу.

У підготовці до забігу він двічі долав дистанцію. Щоденне фізичне навантаження може допомогти потрапити на стартову лінію, але перемоги не гарантує.

Проблеми, з якими найчастіше зіштовхуються учасники змагань – нудота, пухирі, зневоднення організму, втрата ваги.

Наприклад, Чарлі Енґл кілька разів вирвав на перших кілометрах забігу. А, от Ник Голлон початок забігу подолав без особливих труднощів, однак після 140-ка кілометрів «збив швидкість».

Заради чого, спитаєтесь Ви, люди проводять над собою такі експерименти? Чарлі каже, що відчуття болю є своєрідною метафорою його життя. Біль нагадує йому довгу, але успішну боротьбу з наркозалежністю. А Ник говорить, що намагається таким чином випробувати свої можливості.

Жоден з них не здобув перемоги, але кожен обіцяв повернутися наступного року, щоби приєднатися до людей, які або шукають гострих почуттів, або долають проблеми минулого.

XS
SM
MD
LG