Спеціальні потреби

Актуально

У Посольстві України в США відзначили День незалежності
У вівторок Посольство України у Вашингтоні відзначало 18 років української незалежності. На подію, відзначення якої завжди відкладається у зв`язку з канікулами Конгресу у серпні, прийшло кілька сотень гостей, серед яких – і законодавці США, які говорили про важливість українсько-американських відносин для обох держав.

Так, у своєму виступі сенатор-республіканець із штату Індіана Ричард Луґар сказав:

«Відносини США з Україною є життєво важливими і стратегічними... Сполучені Штати бачать, що демократія і права людей дотримуються в обох державах. І сьогодні я хотів би сказати, що ми цінуємо таку послідовну і плідну співпрацю».

Тим часом в українському дипломатичному представництві наголошують на тому, що нова адміністрація президента Обами не лише продовжує співпрацю у вже початих проектах, але, як сказав посол України Олег Шамшур, й розвиває партнерство в нових напрямках:

«Дуже важливо, що було отримане відповідне підтвердження готовності працювати на основі Хартії про стратегічне партнерство. Не менш важливо те, що ми змогли вже запланувати цілий ряд конкретних кроків. Раніше я вже казав, що до кінця року ми проведемо інавгураційне засідання Комісії про двостороннє стратегічне партнерство. Мають пройти засідання цілого ряду робочих груп, зокрема нової робочої групи з енергетичної безпеки».

Деталі того, якої саме співпраці можна очікувати від американських конгресменів, і на що може розраховувати Україна, в інтерв’ю Голосу Америки відкрив конгресмен-республіканець із штату Пенсильванія Джим Ґерлак, який є членом групи прихильників України в Палаті представників США:

«Думаю, що від нової адміністрації можна очікувати активної співпраці в багатьох напрямках, як наприклад питання безпеки у регіоні, торговельні відносини, поглиблення розвитку відносин між українськими та американськими компаніями, починаючи від виробництва і закінчуючи питаннями охорони здоров’я. За останні роки між США та Україною налагодилася плідна співпраця і ми маємо цілу команду конгресменів, які готові й далі поглиблювати ці відносини. Гадаю, що для обох держав тут є чимало можливостей стратегічного партнерства. І вже на наступній сесії Конгресу ми спробуємо зосередити увагу законодавців саме на цих питаннях», - сказав конгресмен Ґерлак.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG