Спеціальні потреби

У Конгресі США  по різному оцінюють нову систему оборони


Рішення президента Барака Обами переглянути план розгорнення протиракетного оборонного щита у Чехії і Польщі викликало як похвалу так і критику законодавців у Конгресі США. Республіканці різко осуджують цей крок, як рівнозначний залишенню напризволяще двох ключових союзників США в Європі, а демократи натомість вітають це рішення.

Під час щотижневого брифінгу для журналістів на Капітолійському пагорбі, спікер Палати представників Ненсі Пелосі похвалила рішення президента про новий підхід до захисту від потенційної загрози балістичних ракет з Ірану. Вона назвала це гігантським кроком вперед, посилаючись при цьому на слова радника з питань національної безпеки генерала Джеймса Джонса.

«Той факт, що вони зробили переоцінку загрози, що вони взяли до уваги здобутки нових технологій є дуже, а дуже важливим для наших відносин із НАТО, для наших обопільних відносин з Росією».

Пелосі також вказала на значення підтримки рішення президента Обами зі сторони міністра оборони Роберта Ґейтса, який відігравав ключову роль у справах пов’язаних із ракетною обороною в адміністрації президента Буша.

Реакція республіканської меншості в Конгресі на президентське рішення була однаково критична.

Конгресмен-республіканець із штату Іллінойс Марк Кірк назвав рішення президента Обами ударом для Польщі і заохочуванням до дій Ірану.

«Іран, держава-спонсор тероризму, виготовляє тепер ракети далекого радіусу дії для терористичного світу. Рішення адміністрації особливо іронічне, коли Польща щойно повідомила про збільшення свого контингенту військовиків, які служитимуть поряд з американцями в Афганістані. Америка підводить Польщу, надсилає польським союзникам та творцям нового ядерного арсеналу в Іраку сигнал слабкості».

Реакція зі сторони інших республіканців була не менш критична.

Лідер республіканців у Палаті представників Джон Бонер заявив, що це рішення більш ніж зміцнило Росію за рахунок Сполучених Штатів та їх союзників в Європі.

Втім голова Комітету зі збройних сил Палати представників, демократ Айк Скелтон, вважає, що нова ракетна оборонна стратегія для Європи є всебічним підходом із врахуванням як нагальної ракетної загрози зі сторони Ірану так і захисту американських союзників і військ у регіоні.

Колега Айка Скелтона, голова Комітету зі збройних сил у Сенаті, Карл Левін сказав, що міністр оборони США Роберт Ґейтс запевнив Конгрес у тому що Польща і Чехія позитивно реагують на нову систему захисту.

Законодавці на Капітолійському пагорбі - демократи і республіканці - кажуть, що вони очікують подальших роз’яснень адміністрації президента Обами про зміни в політиці протиракетної оборони в Європі.

XS
SM
MD
LG