Спеціальні потреби

Преса у США про рішення Обами щодо системи ПРО

Заява Барака Обами щодо зміни плану створення системи ПРО в Європі стала чи не найпомітнішою міжнародною темою в американській пресі за останні дні. Оглядачі з різних газет по-різному прокоментували рішення президента. Від максимально критичних – мовляв це зрада наших європейських партнерів і підігравання Росії; до позитивних, де пояснюється, чому новий план кращий від попереднього.

Нью-Йорк Таймс пише, що Обама викинув план Буша у смітник і запропонував новий проект системи ПРО. Принципово від попереднього він відрізнятиметься тим, що на першому етапі перехоплювачі та радари розміщуватимуться в Європі не на суші, а на військових кораблях. І захищатимуть в першу чергу не від ракет далекого радіусу дії, здатних долетіти до США а від ракет середнього радіусу, які загрожують континентальній Європі. Оглядачі Нью-Йорк Таймс вважають, що пропозиції Обами перекреслюють не лише плани Буша, а й навіть політику Рейґана 1980-их років, коли перед загрозою «Зоряних війн», пріоритетним для США було захистити в першу чергу свою територію від нападу.

Вашингтон Пост пише, що нова протиракетна система не лише захистить краще від найбільш ймовірного ракетного нападу з боку Ірану, але й дещо полегшить напруження з Росією. Журналісти видання порівнюють дієвість і вартість обох планів Буша і Обами, і роблять висновок що остання пропозиція є відчутно кращою. Вона зможе захистити не від потенційної, а від реальної загрози з боку Ірану. Адже Іран поки може запустити ракету максимум до півдня і сходу Європи. Крім того Вашингтон Пост пише, що зміна плану позитивно сприйметься багатьма європейськими силами, які вважають що пепередня програма Буша занадто дратувала Росію, і напружувала відносини між нею та Європою.

А газета Волл- Стріт Джорнал заявляє, що новий план Обами позитивно сприймається хіба що лише в Москві. А європейські партнери Сполучених Штатів – цей план критикують. Водночас видання зазначає, що Медведєв, при цьому, досить обережно відреагував на заяви Обами і не сказав жодного слова, що Росія відповість кращою співпрацею на такий крок Америки. Щоденник пише, що Польща і Чехія, хоч формально погодилися зі зміною планів американців, все ж вважають що їхніми інтересами було пожертвувано.

Майже всі найбільші американські газети вийшли з аналізом нового плану Барака Обами. Більшість з них погоджується, що він змінює систему колективної безпеки в світі, але кожна газета по різному оцінює ці зміни. Хтось позитивно для США, а дехто вкрай негативно.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG