Спеціальні потреби

Кадафі розігрів сесію ГА ООН скандальним виступом

На 64-ту сесію Генеральної Асамблеї ООН, яка розпочалася у Нью-Йорку 23-го вересня, зібрались лідери 150-ти країн світу. Однак вже перші години роботи ознаменувались двома скандальними виступами, авторами яких стали лівійський лідер Муамар Кадафі і президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад.

Для Муамара Кадафі виступ на Генеральній Асамблеї ООН був однією з небагатьох можливостей щось сказати світу. Одягнений у незвичний для стін ООН коричневий халат, з величезним значком на грудях з дорогоцінного каміння у вигляді Африканського континенту, Кадафі сповна скористався цією нагодою. Він завзято виголошував промову з рукописних зім’ятих сторінок, жбурляв копіями становчих документів ООН, заявив, що свинячий грип розробили і запустили по світу якісь іноземні військові, поскаржився, що важко переніс переліт з Африки до США, тому штаб-квартиру ООН треба перенести в інше місце, і врешті назвав президента Обаму своїм сином.

Аудиторія була вражена. Представнику Камеруну було соромно, а китайському делегату – смішно. Завівши сам себе протягом промови, Кадафі виступив на захист Талібану і сомалійських піратів, а потім звинуватив ізраїльтян у вбивстві Джона Кеннеді. У певний момент, втомлений перекладач попросив свого колегу його замінити. Після години, тридцяти п’яти хвилин і шести секунд, він нарешті завершив промову.

Кадафі говорив у шість разів довше, ніж було заплановано і через це створив маленький хаос у програмі ООН. Зокрема через нього пізніше на сцену вийшов ще один контроверсійний політик – Махмуд Ахмадінеджад. Іранський лідер зібрав найчисельніші демонстрації протесту перед стінами ООН, а також спричинив хвилю незадоволення у залі Генеральної Асамблеї.

Президент Ірану говорив перед напівпорожнім залом, оскільки делегації деяких країн, серед яких і США, демонстративно вийшли. Ахмадінеджад звинуватив Сполучені Штати і західний світ у військовому нападі на країни Близького Сходу і Азії, наполягав, що чесно і з великим відривом переміг на президентських виборах, а також закликав інші країни до глобального роззброєння і знищення ядерних арсеналів.

Втім його слова знайшли небагато відголосу у залі ООН, а поза ним – сотні демонстрантів не припиняли вимагати усунення Ахмадінеджада від влади.
XS
SM
MD
LG