Спеціальні потреби

Підхід одного міста США до проблеми бездомності

Дані останнього урядового звіту свідчать, що кількість американців, які втратили своє помешкання, зростає. Майже третина бездомних – люди похилого віку. У Бостоні діє неприбуткова організація, яка намагається забезпечити бездомних літніх людей дахом над головою.

Естелла Моріс живе у своїй маленкій квартирі майже сім років. Однак вона досі пам’ятає як це – бути бездомною:

«Ти переживаєш, де спатимеш, де ти будеш їсти і, що ти будеш їсти».

Квартира Естелли є однією із ста інших, якими опікується неприбуткова організація ”Hearth”, яка діє у Бостоні. Ця організація шукає для бездомних помешкання, де вони можуть жити.

Президент організації Марк Гіндерлі каже, що серед бездомних, люди, яким за 50, становлять майже третину. Така ситуація по всій країні. Він зазначив, що за приблизними підрахунками, лише у Бостоні кількість бездомних старшого віку людей – понад 1200.

З 1991 року організація “Hearth” забезпечила дахом над головою майже півтори тисячі людей. Їхні помешкання загалом подібні до старечих будинків, які діють у США.

Тут, каже Гіндерлі, доступні не лише розваги і їжа, але й необхідна допомога: медсестри, соціальні працівники, як також персональний догляд.

Більшість із людей, яким допомогла організація, мають фізичні чи розумові вади, через які вони й опинилися на вулиці. Гіндерлі, зокрема, згадує одного такого чоловіка:

«Він був хворим на рак. Йому сказали, що він хворий смертельно. Він продав чи роздав всі свої речі, і думав, що центр експериментальних досліджень його госпіталізує. А коли цього не сталося, він опинився на вулиці».

Пітер Фелпс, який колись теж був бездомним, тепер займається улюбленою справою – художнім мистецтвом. Він глибоко вдячний організації “Hearth”:

«Ця організація дала мені житло, тепер я знову маю шанс малювати. Моя вітальня перетворилась у майстерню. І тепер я дуже щасливий».

Фелпс малює по 40 годин на тиждень, однак ні копійки не отримує за свою роботу:

«Відколи я прийшов сюди, я не продав жодної із моїх робіт, я все віддаю задарма».

Його картини буде продано з благодійною метою. Виручені кошти підуть на придбання нових помешкань, аби інші люди, такі як Фелпс, могли отримати дах над головою.

XS
SM
MD
LG