Спеціальні потреби

Расмуссен: НАТО доведе місію в Афганістані до кінця


Новий керівник НАТО наголошує, що Альянс відданий ідеї досягнення успіху в Афганістані і лишатиметься в країні стільки, скільки буде потрібно для виконання завдання.

Андерс Фоґ Расмуссен виступив з такою заявою після зустрічі у Вашингтоні з президентом Бараком Обамою. Він додав, що погоджується з підходом американського президента до оцінки стратегії війни в Афганістані. Генеральний секретар НАТО також сказав, що члени союзу знайомляться з поданим генералом Стенлі Маккристалом звітом про ситуацію в Афганістані. Генерал очолює в цій країні, як війська США, так і НАТО.

Як говорить Барак Обама, Сполучені Штати і НАТО погодились, що критично-важливим є знищити мережу Аль-Кайда і наладнати дієву співпрацю з афганським урядом для запевнення безпеки країни.

Обидва лідери також обговорили новий план США щодо протиракетної оборони в Європі. Керівник НАТО привітав пропоновану нову систему, висловивши впевненість, що завдяки їй зросте єдність між членами альянсу.

Генсек Расмуссен реагував на занепокоєння Вашингтона з приводу перспектив дальшої участі союзу НАТО в збройних діях в Афганістані.

Колишній прем’єр-міністр Данії зайняв пост керівника НАТО першого серпня. За його словами, США, без сумніву, відіграють неоціненну роль в афганських зусиллях, але європейські країни і Канада можуть мати меншу схильність до подальших жертв, якщо їх зусилля не будуть належно визнані.

Расмуссен також визнав необхідність збільшення ресурсів на боротьбу з Талібаном в час зростання жертв і падіння громадської підтримки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG