Спеціальні потреби

Ющенко вирішив зробити черговий крок назустріч Росії


Президент Ющенко робить чергову спробу зустрітися із російським колегою. Він сподівається поговорити із Дмитром Медведєвим під час запланованого на кінець тижня засідання Ради глав держав СНД в Кишиневі. Про це повідомляє прес-служба українського президента.

Віктор Ющенко заявив про готовність обговорювати проблемні питання: «З нашої сторони перепон (для зустрічі з президентом Росії) немає. Я сподіваюся, що ця зустріч буде, особливо після того, що було зроблено з російської сторони влітку, то ця зустріч є необхідною», - сказав Віктор Ющенко.

Зустріч президентів двох країн може бути першою за багато місяців відсутності контактів і спілкування за допомогою листів і відеозвернень. Оглядачі зауважують, що останнім часом Віктор Ющенко активно демонстрував готовність до налагодженя контактів. Однак щоразу отримував відмову у особистих зустрічах. Адже нині такі переговори можуть додати президенту електоральних балів у президентських перегонах. Російська сторона поки що не дала відповіді на ініціативу українського президента.

Тим часом перші кроки до покращення стосунків роблять дипломати двох країн. Керівники зовнішньополітичних відомств України і Росії зустрілися у Харкові. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров констатував прогрес в обговоренні спірних для обох країн питань. Учасники переговорів поки що не розкрили зміст домовленостей. Однак, говорячи про підсумки зустрічі із українським колегою, Лавров відмітив, що нарешті сторони стали знаходити спільну мову в проблемних питаннях перебування в Україні Чорноморського флоту РФ. «Переговорний процес триває, причому все частіше вдається знаходити рішення практичних питань. Домовилися так і продовжувати: по-діловому, без політизації, без накручення емоцій. Це правильний підхід, він вже приніс свої плоди», - заявив Лавров.

У Харкові російський міністр навіть ледь не став автором міні-сенсації, сказавши, що до Києва збирається новий посол Михайло Зурабов. Українські журналісти сприйняли це як зміну в позиції Кремля, який вже майже півроку не присилає свого дипломата, очевидно, демонструючи незадоволення політикою української влади. Однак згодом прес-секретар російського президента розвіяла оптимізм, зауваживши, що поки що немає жодних змін в позиції Дмитра Медведєва у цьому питанні. Мовляв, новий посол приїде до України лише коли з`явиться «шанс на зміну відносин».

XS
SM
MD
LG