Спеціальні потреби

Актуально

Дилема медичного страхування у США очікує вирішення




Майже 65 відсотків американців мають медичне страхування, покликане оплачувати і звичайні візити до лікаря, і лікування серйозних захворювань. Але трапляється, що люди навіть з найкращими страхувальними полісами раптом дізнаються, що їм відмовлено в оплаті певних медичних процедур. Родині двохрічного Ейрама Вильямса все ще доводиться долати наслідки відмови страхувальної компанії оплатити певні процедури.

Сьогодні двохрічний Ейрам Вильямс в усьому намагається наздогнати старшого брата. Важко уявити, що рік тому він боровся за своє життя після операції на відкритому серці.

Джайрін Вильямс, мати хлопчика каже, що його стан був настільки серйозним, що лікарі не могли повірити, що він вже прожив 9 місяців.

Як розповідає Джайрін, вона приїхала з дитиною до лікарні через грип, але виявилось, що ситуація була значно серйозніша. Зокрема, важко було змусити страхування платити за лікування.

«Лікарня прийняла наш страхувальний поліс, але не окремі її спеціалісти. Ми почали отримувати неочікувані рахунки. «Але ж чекайте, ми ж застраховані!», - нагадувала їм жінка.

Ситуація погіршилась, каже Джайрін Вильямс , коли дитині було виписано Віагру - однією з дій якої є лікувати порушення функціонування легенів.

«Лікар написав довгого листа з роз’ясненням потреби в цьому препараті і додав історію хвороби. Страхування все одно відмовилось платити - а ці лікі дуже дорогі!»

Без страхування родині довелось платити по 600 доларів на місяць за медикаменти. І це в додаток до 5 тисяч, які виплачувались за візити до спеціалістів.

В Америці багатьом пацієнтам доводиться вступати з страхувальними компаніями в переговори, щоби домогтись покриття своїх медичних витрат.

Лікар Дейвид Вулзі розповідає, що саме з фінансовими проблемами йому доводиться стикатись щодня у приймальні швидкої допомоги однієї з лікарень Майамі.

«Одним із плюсів цієї лікарні те, що тут є абсолютно усе, що може знадобитись пацієнтам. Я ж витрачаю половину мого часу на пояснення чому саме вони не отримають необхідного їм, скільки це коштуватиме, і що треба було б зробити, але не буде зроблено».

Головною метою планованих змін є поширити медичне страхування на більшість громадян і запевнитись, що страхувальні компанії оплачуватимуть рахунки своїх клієнтів.

На поточний момент, - вказує лікар Дейвид Вулзі – пацієнти змушені більше турбуватись фінансами, ніж здоров’ям. На його погляд, це цілком невідповідне.

Втім не всі вважають, що реформа гарантуватиме повніше медичне страхування. Критики вважають, що більший урядовий тиск на приватні страхувальні компанії може пошкодити деяким людям - як наприклад, Джуді Смит - яка цілком задоволена своїм страхуванням.

«Це може нас торкнутись, тому що ми маємо страхування, але в разі реформи від нас його можуть забрати», - каже ця жінка.

У випадку Ейрама страхування погодилось заплатити за Віагру тільки після того, як його матір почала публічно виступати на цю тему. Тепер препарат йому більше не потрібний, але медична епопея ще не завершена.

«Ми все ще ризикуємо страшною заборгованістю через те, що здатні оплачувати частину медичних витрат на лікування сина, хоча ми й застраховані. І це страшно», - зізнається Джайрін Вильямс

При цьому вона рада, що має страхування і усвідомлює, що багато родин позбавлені цього.

«Думаю, що половина банкрутств стається через медичні витрати. Так не повинно бути. Ситуацію слід виправити», - вважає ця жінка.

Родина також боїться, що страхувальна компанія може виключити Ейрама з полісу через великі витрати. Джайрін підтримує реформу частково і тому, щоб страхувальні компанії не змогли цього зробити ані в її випадку, ані з іншими пацієнтами.

«Було нелегко, але я врятувала життя сина і він отримав належну медичну опіку. Хотілося б, щоби таку можливість мали і інші американці», - каже Джайрін Вильямс.

Саме такого типу питання є тепер в полі зору американців і розглядатимуться вони в Конгресі в найближчому майбутньому.



Всі новини дня

Звуки війни: без коментарів – про важку роботу українських військових. Відео

Звуки війни: без коментарів – про важку роботу українських військових. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Звуки війни. ЗСУ тримають оборону в Бахмуті. Відео без коментарів – про важку роботу українських воїнів у смертельній небезпеці. 

Головною метою Путіна було стерти ідентичність України - Блінкен на Саміті за демократію 

Майбутнє демократії перебуває в переломній точці, у всьому світі ми бачимо, як автократи порушують права людини та пригнічують фундаментальні свободи, і війна в Україні ілюструє це найбільше. Про це заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен під час віртуальної панелі «Справедливий і міцний мир в Україні» за участю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби в рамках Саміту за демократію, який проходить у Вашингтоні.

Блінкен зазначив, що авторитарні режими виходять за межі своїх кордонів через дедалі агресивнішу ревізіоністську зовнішню політику.

"Ніщо так не ілюструє серйозність цієї загрози, як жорстока і невиправдана війна Росії проти України. У лютому 2022 року президент Путін розпочав повномасштабну війну проти народу України, намагаючись завоювати цю країну, повалити демократично обраний уряд, перекроїти їхні кордони. Насправді головною метою президента Путіна було стерти ідентичність України як незалежної суверенної нації, і щоб Росія її поглинула", - заявив Державний секретар США у своїй промові.

Блінкен додав, що війна, яку розпочав Путін, є нападом не лише на Україну, але й на міжнародний порядок, заснований на правилах, що прагне захистити міжнародний мир і стабільність, рівні права чоловіків і жінок, великих і малих націй. "Жертвами російської агресії є не лише українці, а й люди в усьому світі. Війни Кремля загострили гостру відсутність продовольчої безпеки, яка вже досягла кризового рівня через Covid-19. Зміна клімату та інші конфлікти поставили під загрозу мільйони людей і підняли ціни на добрива, паливо та продовольство, що ускладнило сім’ям у всіх частинах світу звести кінці з кінцями", - зазначив Блінкен.

Цього тижня у Вашингтоні відбувається Саміт за демократію. В події, що проходить у віртуальному режимі, за очікуваннями, візьме участь близько 120 країн.

«Справедливий і міцний мир в Україні» – дискусія в Держдепі США. Наживо з перекладом українською

Державний департамент США проводить дискусію «Справедливий і міцний мир в Україні» під головуванням Держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

У віртуальній зустрічі бере участь президент України Володимир Зеленський, а також міністри закордонних справ низки держав. Дискусія проходить в рамках «Саміту за демократію 2023».

Дивіться трансляцію наживо з перекладом українською на онлайн-платформах Голос Америки Українською:

Близько 40 людей загинули під час пожежі в центрі утримання мігрантів на кордоні США та Мексики

Швидка допомога та рятувальники прибули на місце пожежі в центрі утримання іммігрантів у Сьюдад-Хуаресі, Мексика, 28 березня 2023 року. Фото AP

Щонайменше 39 людей загинули, ще 29 зазнали поранень унаслідок пожежі, що сталася ввечері у понеділок, 27 березня, в центрі тримання мігрантів у місті Сьюдад-Хуарес на кордоні США та Мексики, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на видання АР.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Генеральна прокуратура Мексики розпочала розслідування обставин інциденту. Причини пожежі поки не встановлені. Як розповіли у Національному імміграційному інституті Мексики, у віданні якого перебуває обʼєкт, у центрі проживали дорослі чоловіки з Центральної та Південної Америки.

Сьюдад-Хуарес є головним перевальним пунктом для мігрантів, які хочуть потрапити до США. У місті безліч тимчасових притулків для громадян, які запросили притулок до США та очікують на розгляд своїх заявок владою. З іншого боку кордону розташоване місто Ель-Пасо, штат Техас.

На американському Саміті за демократію Зеленський говоритиме про план миру

Архівне фото: президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції в Києві, лютий 2023 року (Photo by Genya SAVILOV / AFP)

Цього тижня у Вашингтоні відбудеться Саміт за демократію. В події, що відбуватиметься у віртуальному режимі, за очікуваннями, візьме участь близько 120 країн.

Офіційне відкриття Саміту заплановане на четвер, але в середу з промовою до Саміту звернеться держсекретар США Ентоні Блінкен. З промовою виступить також президент України Володимир Зеленський. Темою виступів, які Голос Америки транслюватиме наживо з перекладом українською, є досягнення миру в Україні, "різні елементи, необхідні для завершення війни Росії та встановлення міцного миру в Україні, відповідно до принципів Статуту ООН", йдеться в повідомленні Держдепу.

Дивіться наживо з перекладом українською:

Президент США Джо Байден неодноразово називав опір України російським загарбникам - протистоянням між демократією, свободою та авторитаризмом.

"Жорстокість Росії ніколи не перемеле волю вільної України й ніколи не переможе Україну", - зокрема виголошував Байден у своїй промові у королівському палаці Варшави з нагоди роковин повномасштабного вторгнення Росії до України. Він назвав вторгнення Росії до України випробуванням для всього світу, "Це випробування проходила Європа, Америка, випробування пройшло НАТО і всі демократії світу", - наголосив Джо Байден.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Війна, яку спричинила клептократична автократія в Росії, підтверджує порядок денний Байдена з просування демократії, що дало нагоду поєднати питання безпеки та демократії, зауважують дослідники Німецького фонду Маршалла. Однак, вони вказують, що міркування безпеки переважали над питаннями розбудови демократії минулого року. Експерти Фонду вказали на негативний контекст, коли Сполучені Штати виявляли тепліші стосунки з недемократичними країнами в контексті дипломатії щодо війни, а також збереження регіональної стабільності.

Серед прикладів такої дипломатії, коли США намагалися не допустити дестабілізації на ринку нафти, Reuters називає візит делегації США до Венесуели в березні.

"Адміністрація Байдена зайшла так далеко, ... що веде перемовини з одним диктатором, щоб протистояти іншому", - наводить Reuters слова дослідника Центру стратегічних досліджень США Крістофера Гернандеса- Роя під час брифінгу перед самітом.

Теперішній саміт за демократію - другий, який проводить президент США Джо Байден. Однак, відзначають критики, з часу минулого саміту рік тому, стан демократій у світі не покращився. Зокрема, правоохоронці висловлюють занепокоєння через погіршення стану демократії в Польщі, Ізраїлі, Індії, пише Reuters.

Цього разу, у відповідь на критику, що перший саміт надто зосереджувався на США, Байден долучив співведучих на кожному континенті: президентів Замбії, Коста-Рики, Південної Кореї та прем’єр-міністра Нідерландів, пише AFP.

Туреччину та Угорщину не запрошено на саміт, водночас серед промовців - Беньямін Нетаньягу, проти якого в Ізраїлі відбуваються протести, зауважує Newsweek.

Серед критиків саміту - російський посол Анатолій Антонов, який в коментарі Newsweek, зокрема, заявив, що перший саміт був "верхом лицемірства".

В статті використано матеріали Reuters, AFP.

Більше

XS
SM
MD
LG