Спеціальні потреби

Актуально

Дилема медичного страхування у США очікує вирішення
Майже 65 відсотків американців мають медичне страхування, покликане оплачувати і звичайні візити до лікаря, і лікування серйозних захворювань. Але трапляється, що люди навіть з найкращими страхувальними полісами раптом дізнаються, що їм відмовлено в оплаті певних медичних процедур. Родині двохрічного Ейрама Вильямса все ще доводиться долати наслідки відмови страхувальної компанії оплатити певні процедури.

Сьогодні двохрічний Ейрам Вильямс в усьому намагається наздогнати старшого брата. Важко уявити, що рік тому він боровся за своє життя після операції на відкритому серці.

Джайрін Вильямс, мати хлопчика каже, що його стан був настільки серйозним, що лікарі не могли повірити, що він вже прожив 9 місяців.

Як розповідає Джайрін, вона приїхала з дитиною до лікарні через грип, але виявилось, що ситуація була значно серйозніша. Зокрема, важко було змусити страхування платити за лікування.

«Лікарня прийняла наш страхувальний поліс, але не окремі її спеціалісти. Ми почали отримувати неочікувані рахунки. «Але ж чекайте, ми ж застраховані!», - нагадувала їм жінка.

Ситуація погіршилась, каже Джайрін Вильямс , коли дитині було виписано Віагру - однією з дій якої є лікувати порушення функціонування легенів.

«Лікар написав довгого листа з роз’ясненням потреби в цьому препараті і додав історію хвороби. Страхування все одно відмовилось платити - а ці лікі дуже дорогі!»

Без страхування родині довелось платити по 600 доларів на місяць за медикаменти. І це в додаток до 5 тисяч, які виплачувались за візити до спеціалістів.

В Америці багатьом пацієнтам доводиться вступати з страхувальними компаніями в переговори, щоби домогтись покриття своїх медичних витрат.

Лікар Дейвид Вулзі розповідає, що саме з фінансовими проблемами йому доводиться стикатись щодня у приймальні швидкої допомоги однієї з лікарень Майамі.

«Одним із плюсів цієї лікарні те, що тут є абсолютно усе, що може знадобитись пацієнтам. Я ж витрачаю половину мого часу на пояснення чому саме вони не отримають необхідного їм, скільки це коштуватиме, і що треба було б зробити, але не буде зроблено».

Головною метою планованих змін є поширити медичне страхування на більшість громадян і запевнитись, що страхувальні компанії оплачуватимуть рахунки своїх клієнтів.

На поточний момент, - вказує лікар Дейвид Вулзі – пацієнти змушені більше турбуватись фінансами, ніж здоров’ям. На його погляд, це цілком невідповідне.

Втім не всі вважають, що реформа гарантуватиме повніше медичне страхування. Критики вважають, що більший урядовий тиск на приватні страхувальні компанії може пошкодити деяким людям - як наприклад, Джуді Смит - яка цілком задоволена своїм страхуванням.

«Це може нас торкнутись, тому що ми маємо страхування, але в разі реформи від нас його можуть забрати», - каже ця жінка.

У випадку Ейрама страхування погодилось заплатити за Віагру тільки після того, як його матір почала публічно виступати на цю тему. Тепер препарат йому більше не потрібний, але медична епопея ще не завершена.

«Ми все ще ризикуємо страшною заборгованістю через те, що здатні оплачувати частину медичних витрат на лікування сина, хоча ми й застраховані. І це страшно», - зізнається Джайрін Вильямс

При цьому вона рада, що має страхування і усвідомлює, що багато родин позбавлені цього.

«Думаю, що половина банкрутств стається через медичні витрати. Так не повинно бути. Ситуацію слід виправити», - вважає ця жінка.

Родина також боїться, що страхувальна компанія може виключити Ейрама з полісу через великі витрати. Джайрін підтримує реформу частково і тому, щоб страхувальні компанії не змогли цього зробити ані в її випадку, ані з іншими пацієнтами.

«Було нелегко, але я врятувала життя сина і він отримав належну медичну опіку. Хотілося б, щоби таку можливість мали і інші американці», - каже Джайрін Вильямс.

Саме такого типу питання є тепер в полі зору американців і розглядатимуться вони в Конгресі в найближчому майбутньому.Всі новини дня

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG