Спеціальні потреби

Ющенко очікує від Порошенка активізації відносин зі США


Додати динаміки українсько-американським стосункам. Таку настанову Віктор Ющенко дав Петрові Порошенку, представляючи у Києві у вівторок нового керівника Міністерства закордонних справ.

«Нові акценти, більше динаміки повинні отримати відносини зі США», -- заявив президент України. Як він зауважив, для цього є все необхідне, у тому числі підписана «дорожня карта» двосторонніх відносин. Тепер, вважає глава держави, основний акцент слід зробити на реалізації прикладних проектів – у ядерній енергетиці, торгівлі, залученні інвестицій.

Представляючи українському дипкорпусу свого висуванця, Ющенко схарактеризував Порошенка як «надзвичайно здібну людину, енергія якої потрібна нам». При цьому президент вкотре дорікнув прем’єрці Тимошенко за «політику порожніх крісел», внаслідок чого зовнішньополітичне відомство понад півроку працювало без міністра. Ющенко висловив переконання: з приходом Порошенка Україна зміцнить свої позиції на міжнародній арені.

Своєю чергою, новопризначений міністр закордонних справ розповів про свої пріоритети на цій посаді. Пообіцявши президентові нарощувати «глибину й динаміку» в стосунках із західними стратегічними партнерами, і передусім зі США, Порошенко заявив також, що хоче якісно змінити відносини України з Росією.

«Необхідно добитись якісних змін у стосунках з Російською Федерацією. Наші стосунки мають стати менш емоційними, більш прагматичними і рівноправними», -- наголосив головний дипломат.

Порошенко оголосив також, що має намір змінити підходи до інформаційної політики МЗС. Як він сказав, «Іноді ми відчуваємо, що проти нашої країни розв’язано інформаційну війну і ми її програємо». За словами Порошенка, «Процес глобалізації робить зовнішню політику транспарентною. Не встигають висохнути чорнила на документі, як експерти і журналісти намагаються його коментувати. Така увага до діяльності дипломатів вимагає від нас високого професіоналізму і покладає на нас високу відповідальність», -- визнав міністр закордонних справ.

А тим часом експерти наразі висловлюють скепсис щодо амбітних планів Порошенка добитися видимих зрушень у стосунках з Російською Федерацією та вигравати інформаційні війни. На думку аналітиків, жодних кардинальних змін у відносинах з Росією очікувати не слід – як тому, що новий очільник зовнішньополітичного відомства призначений перед самим кінцем каденції нинішнього президента, так і через те, що попри репутацію проросійського політика, Кремль однаково сприйматиме Порошенка як речника президента Віктора Ющенка.

Що ж до наміру «переграти» росіян в інформаційній війні, то експерти кивають на брак у нового міністра професійного досвіду. Свого першого «ляпу» -- кажуть оглядачі -- Порошенко припустився одразу ж у день призначення очільником МЗС. Тоді, реагуючи на заяви США про зацікавленість в участі України у новій системі ПРО, Петро Порошенко наголосив: Конституція України забороняє розміщення на її території закордонних військових баз.

Натомість – заперечують експерти – у даному разі про встановлення якихось нових об’єктів на українській території не йдеться. Мова йде про використання вже існуючих українських радіолокаційних станцій (РЛС) – колишніх об’єктів загальносоюзної системи раннього оповіщення ракетного нападу, що сприяло б безпеці і України, і Європи.

Ситуацію роз’яснив на своєму персональному сайті голова парламентського комітету з нацбезпеки, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко. За його словами, зараз ці об’єкти на території України залишаються незадіяними і щодо них треба приймати рішення.

«Варіантів два. Перший: вони можуть бути закриті. Другий варіант: якщо Європа дозріє до створення загальноєвропейської системи попередження ракетного нападу і буде готова включити в склад станції, розташовані в Україні, я вважаю, що це було б вигідно і для Європи, і для України», -- підкреслив екс-міністр оборони, коментуючи слова новопризначеного міністра закордонних справ.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG