Спеціальні потреби

Президент Ющенко звільнив заступника голови СБУ


Президент України Віктор Ющенко звільнив сьогодні з посади заступника голови Служби безпеки Андрія Кислинського. Указ про це оприлюднений на офіційній інтернет-сторінці глави держави. У документі не пояснюються мотиви усунення з посади одного із керівників СБУ, який у спецслужбі курував дослідження архівних матеріалів часів голодомору 1932-33 років. Однак відставка не стала несподіванкою, оскільки Андрій Кислинський став фігурантом гучної справи про підробку університетського диплому.

Скандал розпочався декілька тижнів тому, коли керівник кримського МВС Геннадій Москаль публічно висловив звинувачення у підробці паном Кислинським свого документу про отримання вищої освіти. Той усе заперечував, хоча і не зміг невести переконливих доказів того, що дійсно навчався в університеті у вказаний у дипломі час.

Опоненти пана Кислинського ініціювали офіційну перевірку достовірності його документів про освіту. Напередодні міністр освіти Іван Вакарчук повідомив її результати: експерти встановили, що Андрій Кислинський не вчився в університеті в зазначені ним роки і не отримував диплом. Представлений ним документ вони назвали фальшивкою. Отримавши ці дані, керівництво СБУ зробило подання на усунення Кислинського із посади заступника голови Служби.

Сам звільнений чиновник не визнавав звинувачення і наполягав, що отримав диплом історика у Київському національному університеті імені Шевченка. Пан Кислинський називав висунуті йому закиди політично вмотивованими і організованими на замовлення прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Адже саме він, ще працюючи в секретаріаті президента, часто озвучував жорстку критику на адресу керівника уряду.

Нині опоненти пана Кислинського закликають не зупинятися на його звільненні вимагають покарати його за підробку документів. Якщо скоєння злочину доведуть, винному може загрожувати ув'язнення або грошовий штраф. Оглядачі також говорять про шкоду репутації Служби безпеки України, яка виявилася нездатною виявити факту підробки диплому під час прийому на роботу.

XS
SM
MD
LG