Спеціальні потреби

Тимошенко зустрілась у Ватикані з Папою римським


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зустрілась у Ватикані з Папою римським Бенедиктом XVI. Аудієнція відбулась у п’ятницю в рамках робочого візиту прем’єра до Ватикану. Як повідомляє прес-служба Кабміну, розмова тривала півгодини і проходила тет-а-тет у приватній папській бібліотеці.

На початку аудієнції Юлія Тимошенко подякувала Бенедикту XVI за можливість такої зустрічі, а прощаючись, вони обмінялися презентами. Папа римський вручив очільниці українського уряду ексклюзивну ручку, виготовлену до 500-річчя собору св. Петра у Римі. Тимошенко, своєю чергою, піднесла його святості «типово український подарунок». Саме так дипломати анонсували сувенір, інтригу щодо якого зберігали аж до моменту вручення. Це виявилась точна лазерна копія рукопису «Христинопільський Апостол» ХІІ ст. з Львівського історичного музею. Даруючи рукопис, прем’єр зауважила, що ця книга є дорогою реліквією для українців.

Після спілкування з понтифіком Юлія Тимошенко провела також зустріч з державним секретарем святого престолу кардиналом Тарчізіо Бертоне, подробиці якої не повідомляються.

Раніше цього ж дня у Римі прем’єр-міністр зустрілась із представниками української діаспори. Виступаючи перед українською громадою Італії, прем’єрка, зокрема, заявила, що її сьогоднішня зустріч з Папою римським є важливою подією для України:

«Це велика подія не тільки для мене – це подія для України», – наголосила Тимошенко, слова якої цитує прес-служба Кабміну. Вона також розповіла, що хоче обговорити з Папою римським «взаємини між церквою і державою, обмінятися думками про заходи, які робляться у світі для зміцнення духовності».

Нагадаємо: запрошення від Бенедикта XVI відвідати Ватикан прем’єрка отримала ще у серпні цього року. Раніше Тимошенко не раз бувала в Італії, однак візит до святого престолу здійснює вперше.

Нагадаємо також: за кілька днів, 19 жовтня в Україні офіційно стартує президентська виборча кампанія. На цю обставину передусім звертають увагу оглядачі, коментуючи нинішній візит Юлії Тимошенко до Ватикану. Дехто з експертів називає також римську аудієнцію прем’єрки «відповіддю» на відвертий передвиборчий піар її основного суперника на майбутніх перегонах – лідера Партії регіонів Віктора Януковича, який під час недавнього візиту в Україну Московського патріарха Кирила намагався підкреслити свою близькість до православного ієрарха.

Очільниця українського уряду планує також невдовзі відвідати Єрусалим.

XS
SM
MD
LG