Спеціальні потреби

Геї у США домагаються від Обами обіцяної рівноправності

Нещодавно президент Обама виступив з промовою на з’їзді найбільшої у США організації, що захищає права гомосексуалістів та лесбіянок, «Кампанії прав людини». Президент обіцяв скасувати так звану політику «Не питай, не кажи» щодо служби геїв у збройних силах країни. Він також сказав, що зобов’язується надати одностатевим парам ті самі права, якими користуються подружжя гетеросексуалістів.

У поході на Білий дім тисячі активістів руху за права сексуальних меншин скандували гасло виборчої кампанії Барака Обами -- «Так, ми можемо!» -- і вимагали, щоб президент виконав свої обіцянки. Серед учасників акції був Арон Фрімен:

«Пане президенте, під час кампанії ви зобов’язалися, і ми будемо вимагати дотримання обіцянок. Все що ми хочемо, так це рівні права».

Активісти прагнуть рівних прав у таких питаннях як одностатеві шлюби, усиновлення дітей і служба у збройних силах.

Напередодні акцій у Вашингтоні, у промові на з’їзді організації захисту прав геїв, президент Обама попросив терпимості, адже він обтяжений двома війнами, проблемами економіки та справою реформи системи охорони здоров’я. Втім він запевнив свою аудиторію в тому, що його зобов’язання перед нею непохитне, навіть у час цих величезних проблем.

Президент Обама прагне скасувати так звану політику «Не питай, не кажи», згідно з якою збройні сили не запитують про сексуальну орієнтацію рекрутів, але звільняють тих, хто відверто визнає себе геєм.

На думку військових лідерів, дозвіл геям відкрито служити у збройних силах, негативно вплине на дисципліну і довір`я серед військовослужбовців, які живуть і працюють поряд один з одним.

Це питання особисто зачепило лейтенанта Дена Чоя. Він – ветеран війни в Іраку, якому загрожує звільнення згідно з існуючою політикою Пентагону:

«Я тут, бо ми маршируємо заради рівноправності. Я марширував в армії, і ми воювали за багато речей, однак, коли у нашій країні дискримінують людей, то це наш обов’язок встати на їх захист».

Барак Обама також звернувся до Конгресу з проханням скасувати закон, який дозволяє штатам відмовлятися визнавати одностатеві шлюби. Хоча ідея одностатевих шлюбів стає більш прийнятною у суспільстві, опитування суспільної думки показують, що більшість населення, як демократи, так і республіканці, проти цієї ідеї.

А першим штатом, в якому почали реєструвати одностатеві шлюби став Массачусетс. Марша Гемс і Сюзан Шеферт - перша гомосексуальна пара у США, яка змогла отримати офіційне свідоцтво про одруження 17 травня 2004 року. Тепер у цьому штаті 74 відсотки виборців не лише схвалюють одностатеві шлюби, а і вважають, що дозвіл геям та лесбіянкам одружуватися приносить користь суспільству.

Марша каже, що для неї і Сюзан це була надзвичайна подія. Вони змогли зареєструвати їхній шлюб і розділити цю радість з громадою та пов’язати їх життя у такий спосіб.

Це також значно полегшило життя їхньому сину Пітеру:

«Це відкрило для мене можливість обговорювати цю тему з друзями. І це справді надзвичайно. Я не міг цього робити майже усе своє життя».

Тепер Пітер і багато інших дітей, які виростають в одностатевих шлюбах, можуть не просто не соромитись, але й пишатися своїми батьками.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG