Спеціальні потреби

Не усі американці довіряють вакцині проти вірусу H1N1

У Сполучених Штатах розпочалася масова вакцинація проти вірусу грипу H1N1. Випадки зараження на цю хворобу у США зростають, найбільшу частину хворих становлять діти та молоді люди. Згідно з нещодавно оприлюдненою інформацією Центру контролю за захворюваннями, серед тих, хто перебуває зі свинячим грипом у лікарні, 7% – люди віком понад 65 років, майже 40% – віком від 25 до 65 років, і понад половина всіх хворих – 53% – діти та молоді люди у віці до 25 років. Батьків закликають зробити своїм дітям щеплення. Але в той же час вони стикаються як з певними сумнівами щодо безпеки вакцини, так із нестачею самої вакцини.

Вагітні жінки мають високий ступінь ризику отримати ускладнення від грипу H1N1. Як і діти. Вже щонайменше 86 американських дітей померли від свинячого грипу. Лікарі зазначають, що це – повна протилежність від звичайного грипу. Молоді люди більш вразливі, тому що їхні організми ні з чим подібним не стикалися. А люди похилого віку ймовірніше перехворіли на подібний вірус у минулі роки.

Центр контролю за захворюваннями повідомляє, що випадки зараження свинячим грипом були зафіксовані у всіх регіонах Сполучених Штатів. Проте деякі американці кажуть, що вони не збираються робити щеплення. Батьки побоюються, що вакцина може бути небезпечною, оскільки її виготовляли дуже швидко. До того ж вона може містити речовину, яка, як чимало людей вважають, спричиняє в дітей аутизм. Втім, Центр з контролю за захворюваннями наполягає, що вакцина є безпечною. Працівники системи охорони здоров`я та лікарі закликають людей зробити щеплення. Ця хвороба, кажуть вони, аж ні як не є звичайною застудою. Лікар Голбрук каже, що хвороба прогресує надзвичайно швидко. Лікарі занепокоєні, що їм може не вистачити медичного персоналу у випадку спалахів захворювання.

Якщо епідемія H1N1 розвиватиметься подібно до того, як це було у березні минулого року, захворювання сягне піку приблизно через сім тижнів. Водночас лікарі застерігають, що існує ймовірність наступної хвилі епідемії взимку.

У деяких регіонах, як у провінції Феарфакс під Вашингтоном, вакцин критично не вистачає. Штат Нью-Йорк все ще чекає на перші поставки вакцини від грипу H1N1. Наразі із замовлених урядом 250 мільйонів доз вакцини доступно лише 20 мільйонів.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG