Спеціальні потреби

Обама планує різко скоротити зарплату топ-менеджерам


Вол Стріт шокований. Адміністрація Барака Обами наказує компаніям, які отримали фінансову допомогу від уряду, зменшити зарплати та бонуси для найвищого керівництва. І для 25 топ-менеджерів семи найбільших корпорацій це означатиме, що їхні зарплати зменшаться на … 90%.

Так званий «цар зарплат» адміністрації Обами Кеннет Фейнберґ знає, що популярності на Вол Стріт йому це рішення не додасть.

Сім компаній, серед яких АІG та Банк Америки, отримали триста мільярдів доларів допомоги з державного бюджету. Зарплати та бонуси їх топ-менеджерів мають зменшитися на п’ятдесят - дев’яносто відсотків. Також аби отримати спеціальні привілеї, такі як приватний літак чи лімузин, вони матимуть спочатку спитати дозволу в Міністерства фінансів.

Президент Обама заявив, що час отримувати великі бонуси для них ще настане. Але зараз не цей час.

Фейнберґ був призначений на посаду у червні цього року. Його завдання: задовольнити бажання громадськості обмежити виплати керівникам компаній, але в той же час не завадити цим компаніям успішно працювати.

Це – важке завдання, яке, Фейнберґ не переконаний, може бути виконане. Але, як він зазначив, закон від нього вимагає його виконання.

Це рішення – надзвичайно популярне в народі. Сімдесят відсотків американців – за. Навіть деякі консервативні республіканці виступили на його підтримку.

Але, є і критики. Експерт Інституту Катона Деніель Мітчел вважає, що це все закінчиться тим, що найкращі кадри підуть, тому що їм не платять достатньо. І це зашкодить усім, оскільки економіка не буде динамічно розвиватися.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG